İşte Beşiktaş’ın golcü transferindeki durumu özetleyen cümle bu… Yunan golcüyle son noktaya gelindi. BUGÜN’e bilgi veren bir yönetici ise “Hocamız dahil hepimiz Van Persie üzerinde yoğunlaştık” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş, bonservisi İngiliz ekibi Fulham’da bulunan, geçen sezonu ise Olympiakos’ta kiralık olarak geçiren Yunan golcü Mitroglou için kiralık olarak anlaştı.

 

Hatta, oyuncunun istediği yıllık 2.5 milyon euroyu da kabul etti. Fakat, 27 yaşındaki golcü düşünmek için
 yine süre istedi. Zaten Beşiktaş, bu transferi son ihtimal olarak elinde tutuyor. Mitroglou, teknik direktör Şenol Güneş’in de ağırlıklı olarak üzerinde durduğu bir isim değil. Kartal’ın rüyalarını ise Fenerbahçe'nin de gündeminde yer alan Hollandalı yıldız Van Persie süslüyor.

 

KONTRATI SENEYE BİTİYOR

 

Manchester Unitedlı oyuncunun maliyeti endişe verse de bu transfer için Beşiktaş yönetimi düşünce aşamasını geçmiş ve hareketlenmiş durumda. Vodafone Arena’nın doldurulması ve camiaya büyük bir hava getirilmesi amacıyla Hollandalı golcü üzerinde ortak noktada buluşuldu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst

 

Beşiktaşlı bir idareci, BUGÜN’e verdiği bilgide, “Van Persie, üstünde hocamız dahil hepimizin buluştuğu ortak bir isim” dedi. Mitroglou’yu cebe koyan Kartal, Hollandalı yıldız için mücadeleye başladı. İngiliz ekibinden yılda 5.5 milyon euro alan oyuncunun sözleşmesi seneye bitiyor. Kartal, buna yakın bir fiyattan 3 yıllık kontrat önerdi.

 

Cihan ÖZCAN- BUGÜN GAZETESİ