Transferde hareketli günler yaşayan Beşiktaş'ta orta sahaya da takviye yapılması söz konusu olabilir. Geçtiğimiz haftalarda da adı siyah beyazlılarla anılan Fernando Martins için Lucescu kefil oldu.

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Beşiktaş yeni sezonda da şampiyonluk hedefliyor. Bir süredir Başakşehir ile Mert Günok için görüşmelerini sürdüren Beşiktaş, anlaşma sağladı. Milli file bekçisi önümüzdeki sezon Beşiktaş forması giyecek. Sağ bek, sağ açık ve 10 numara transferlerini bitiren siyah beyazlılarda gözler orta sahaya çevrildi.

Beşiktaş, transferler konusunda zaman zaman eski teknik direktörü Mircea Lucescu'ya danışıyor. Alex Teixeira'dan sonra Fernando için de Rumen hocadan bilgi alındı.

Beşiktaş transferde eski hocası Lucescu'nun görüşlerine büyük önem veriyor. Rumen hoca, Alex Teixeira gündeme alındığında Shakhtar Donetsk döneminden öğrencisi hakkındaki görüşlerini siyah beyazlılara iletmişti.

Orta sahaya Çin ekibi Guoan'da oynayan Lucas Fernando Martins'i düşünen Beşiktaş'a yine Lucescu'dan referans geldi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü

DİKKAT ÇEKECEĞİNE KEFİLİM

Brezilyalı futbolcularla yakından ilgilenen ve birçoğunu Avrupa futboluna kazandıran Lucescu'nun, Fernando Martins ile ilgili Başkan Ahmet Nur Çebi'ye, "Kendisini Brezilya döneminden bu yana tanırım.

Aradığınız mevki için de ideal. Performansıyla katkı sağlayacağına, dikkat çekeceğine kefilim" ifadelerini kullandığı belirtildi. Guoan'da toplam 22 maç oynayan 29 yaşındaki oyuncu 4 gol attı, 2 asist üretti.

Mircea Lucescu, Fernando için 'Kendisini Brezilya'dan bu yana tanır, takip ederim. Çok önemli bir futbolcu. Aradığınız mevki için ideal. Katkı sağlayacağına ve dikkat çekeceğine kefilim...' ifadesini kullandı. (SABAH - Ogün Şahinoğlu)