Yıllarca Afrika'da teknik direktörlük yapan ve Kara Kartal'ın Ganalı yeni sağ bekini yakından tanıyan Muhsin Ertuğral, “Nokta transfer” yorumunu yaptı.

Ülkemizde Sivasspor'u çalıştıran, FIFA'nın milli takım turnuvalarında teknik analiz ekibinde yer alan ünlü teknik direktör Muhsin Ertuğral, Ganalı sağ bek Daniel Opare'yi Sabah okurları için değerlendirdi. 1995'ten bu yana Afrika'da çok sayıda takım çalıştıran Ertuğral, Opare'nin Porto dönemi nedeniyle yanlış değerlendirildiğini ifade ederken, Beşiktaş'ın yeni transferine övgüler yağdırdı: 

BEŞİKTAŞ'I TEBRİK EDERİM

"Opare Beşiktaş için nokta transfer. Çok yetenekli, kuvvetli ve hızlı oyuncu... Daniel, Standard Liege'de iyi bir sezon geçirdi. Bu performans sonrası Porto'ya transfer oldu ama yanlış tercih yaptı. Orada dünyanın en iyi kanat oyuncuları var. Onu Mısır'daki U20 Dünya Kupası'nda seyretmiştim. Orada dünya şampiyonu olan takımın parçasıydı. Beşiktaş'ın scout ekibini tebrik ediyorum." 

Gözden kaçırmayın

Ali Ece: Gol için yetmedi Ali Ece: Gol için yetmedi

DANİEL OPARE İSTANBUL'DA

Beşiktaş'ın yeni transferi Daniel Opare, dün akşam saatlerinde İstanbul'a ayak bastı... Ganalı futbolcu bugün sağlık kontrolünden geçecek, resmi imzayı atacak ve sonrasında siyah-beyazlıların Antalya kampına katılacak