Şampiyonlar Ligi kuralarına dördüncü torbadan katılacak Beşiktaş çok zorlu rakiplerle eşleşebilir. Ancak kura şansı siyah-beyazlıları rahat bir gruba da yerleştirebilir.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın borcu açıklandı Beşiktaş'ın borcu açıklandı
 Süper Lig'i şampiyon tamamlayarak Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkı kazanan Beşiktaş'ın olası rakiplerinin bir çoğu belli oldu. Devler ligindeki elemelerin ardından tamamı şekillenecek kategoriler arasında siyah-beyazlılar dördüncü torbada yer alacak.
 
Birbirinden zorlu ekiplerle aynı gruba düşme ihtimali bulunan Kara Kartal, bu büyük ekiplerden sıyrılıp, dişine göre bir grupta ikinci tura yükselme mücadelesi de verebilir. UEFA'nın geçtiğimiz sezonun başında yenilediği seribaşı kriterleri dikkate alındığında birinci torbada bile 'orta-karar' takımlar yer alabilecek.    
 
Kura çekiminde ilk torbada yer alacak 8 takımdan 7'si, UEFA sıralamasında en yüksek puanı alan 7 ülkenin şampiyonlarından oluşacak. Geriye kalan diğer takım ise Şampiyonlar Ligi'ni kazanan son takım olacak. Düzenlemeye göre, söz konusu takımın Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra ligde de mutlu sona ulaşması durumunda, bu kez UEFA sıralamasında en yüksek puanı alan 8. ülkenin şampiyonu ilk torbaya giriyor.  
 
Barça'nın zaferi Kartal'a yaramadı
Bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi finali, yerel liglerinde şampiyonluğa ulaşamayan iki takım, Real Madrid ile Atletico Madrid arasında oynanacağı için bu buluşmanın galibi de ilk torbaya girme hakkı kazanacak. Dolayısıyla bu iki ekipten birisi de Beşiktaş'ın bu torbadan gelecek olası rakiplerinden bir tanesi olacak.
Eğer Şampiyonlar Ligi'nin bu seneki şampiyonu aynı zamanda liginde de şampiyon bir takım olsaydı, ülke sıralamasında sekizinci olan ülkenin şampiyonu, yani Ukrayna'dan Dinamo Kiev birinci torbaya dahil olacak, Madrid ekipleri ya da dev başka ekipler yerine siyah-beyazlıların olası rakibi durumuna gelecekti.
 
BEŞİKTAŞ'A ÇOK GÜÇLÜ BİR GRUP İHTİMALİ:
Barcelona, B.Dortmund, Tottenham, Beşiktaş
 
BEŞİKTAŞ'IN DİŞİNE GÖRE BİR GRUP İHTİMALİ:
CSKA/Rostov, Porto, Olympiakos, Beşiktaş
 
TORBALAR:
1. TORBA: Barcelona, Bayern Münih, Leicester, Juventus, Benfica, PSG, CSKA / Rostov,
Real Madrid / Atletico Madrid
2. TORBA: B.Dortmund, Arsenal, Porto, Napoli, Real/Atletico, +3 Takım
3. TORBA: Shakhtar, Tottenham, Olympiakos, Dinamo Kiev, Lyon, Villarreal, +2 Takım
4. TORBA: Beşiktaş, Sporting, Viktoria Plzen, Brugge, Salzburg, APOEL, Celtic, +1 Takım