Beşiktaş'ın Rakibinden Olay Pankart İçin Özür

Beşiktaş'ın rakiplerinden Partizan, UEFA Avrupa Ligi'nde Tottenham Hotspur ile oynadığı maç esnasında açılan pankart nedeniyle özür diledi

GÜNDEM 19.09.2014 - 18:27 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Sırbistan Süper Ligi takımlarından Partizan, UEFA Avrupa Ligi'nde Tottenham Hotspur ile oynadığı maçta tribünlerden açılan ırkçı pankart nedeniyle özür diledi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Partizan ile Tottenham Hotspur arasında 0-0 berabere sonuçlanan karşılaşmada iki tarafın da üstün bir performans sergilemesine ve mücadelenin futbola uygun bir atmosferde gerçekleşmesine rağmen "kötü niyetli bireysel eylemlerin" bu durumu bozduğu vurgulandı.

Açıklamada, tribünlerde açılan antisemitizm içerikli pankartla Partizan'ın herhangi bir bağının olmadığı ve orada verilen mesajın, kulüp taraftarları ve Sırbistan vatandaşlarının büyük çoğunluğu tarafından da desteklenmediği vurgulandı.

Partizan, "akılsızca" olarak nitelendirdiği eylemi kınayarak, "İnanıyoruz ki bu kötü niyetli eylem Tottenham ve Büyük Britanya'daki futbolseverler ile kulübümüz arasındaki sportif dostluğu bozmayacaktır. Kulübümüz, eylemi gerçekleştirenlerin bulunması ve yetkili organlara teslim edilmesi için gereken her şeyi yapacaktır. Pankart nedeniyle rencide olan herkesten özür diliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Partizan, 2007 UEFA Kupası ilk tur play-off karşılaşmasında Bosna Hersek temsilcisi Zrinjski Mostar ile oynamış ve taraftarının neden olduğu olaylar nedeniyle turnuvadan ihraç edilmişti.

Beşiktaş'ın rakibinden olay pankart için özür