Ali Ece, beraberlikle neticelenen Beşiktaş-Başakşehir maçını değerlendirdi.

Beşiktaş, maça Kayserispor kupa maçında bıraktığı yerden devam ederek başladı. Bu kez gol kaçırma dalında rekor kırma rolünü Batshuayi yerine Kenan Karaman üstlendi. 17 ve 18. dakikalarda Kenan Karaman’ın yere yatarak “vuruş” daha doğrusu “vuramayış”ları Beşiktaş’ın hücum sürekliliğine ket vurdu.

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri

Can Bozdoğan’ın da hemen bir dakika sonra kaleciyle karşı karşıya kaçırdığı onun yeteneğindeki bir gence yakışmadı. 41’de ise Can Bozdoğan bu kez yeteneğini konuşturan bir asiste imza attı: Dar alanda kalabalık savunma arasında sergilediği oyun vizyonu ile çabukluğunu çok iyi sentezledi. Bir başka Alman altyapısı çıkışlı Güven de çok net bir vuruşla skoru 1-1’e getirdi.

Devre sonunda Welinton sakatlandığında Önder hoca stopere hemen Necip’i almalıydı, devre sonunda yenilen golde hocanın geç kalması da etkili oldu, Beşiktaş geride eksik yakalandı.

Gedson takviyesi...

2. yarıya ise Beşiktaş çok iyi başladı. Büyük baskı kurdu, Ghezzal yine dar alan top sihirbazlığı ile golü hazırladı, Kenan Karaman nihayet Süper Lig’de gol attı! Genç stoper Serdar da ikinci yarıda toparladı, Necip ile beraber Beşiktaş’ın önde oynamasına katkı sağladılar.

72’de Okaka karşısındaki kritik başarılı müdahalesi Serdar’dan beklenen kalite seviyesindeydi. Beşiktaş’ın uzun süre kurduğu oyun üstünlüğü ise yine sonuçta tabelaya yansımadı.

Daha net bir golcü, daha istikrarlı lider bir stoper, orta sahaya Gedson Fernandes takviyesi kadar Beşiktaş’ın daha istikrarlı sonuçlar alabilmesi için olmazsa olmaz! (ALİ ECE - FANATİK)