Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün borcunu açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, son günlerde medyada çok konuşulan kulüp borcunun net olarak şu an itibari ile 926 milyon 604 bin 943 TL olduğunu açıkladı. Sponsorluklardan ise toplamda 237 milyon dolar gelir elde ettiklerini söyleyen başkan Orman, bu rakamın Beşiktaş’ın rakiplerinin gelirlerinin toplamından daha fazla olduğunu söyledi.
Başkan Fikret Orman ayrıca, stat açılışından sonra yıllık gelirlerinin 83 milyon dolar olacağını da sözlerine ekledi.
“BEŞİKTAŞ’IN RAKİPLERİ BÖYLE HAZIRLIK YAPMIYOR”
Kulübün Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan başkan Fikret Orman, “Yanlış anlaşılma olmasın evraklarımız hazır olmadığından bu toplantıyı bugüne bıraktık. Raporların tam hazırlanmasını bekledik. Diğer iki rakibimizde bizim kadar böyle hazırlık yapılmıyor. Bizler şeffaf şekilde sizlerin karşısına çıkmak için çalışıyoruz” diyerek, şöyle söyledi:
“Biz kulübe göreve geldiğimizde kulübün durumunu hepiniz biliyordunuz. Biz itibarı tekrar kazanmak için itibar yönetimi oluşturduk. 471 adet mahkeme dosyasını kapattık ve hepsinin parası ödendi bir çok tasarruf ettik. Bu arada da toplam bugüne kadar 237 milyon dolar sponsorluk bedeli imzaladık. Beşiktaş’ın bu gelirleri, diğer rakiplerimizin sponsorluk gelirlerinin toplamından daha fazladır. Vodafone’den 10 milyon dolar para aldık ama stat açıldıktan sonra da statla ilgili başka sponsorluklarda olacak ve yıllık 83 milyon dolara yaklaşan bir gelir elde edeceğiz. Bizler 7 gün 24 saat Beşiktaş için çalışıyoruz. Kulübün 328 milyon dolar bir borçla devraldık. O zamandan bu yana net borç TL bazında 926 milyon 604,943 TL’dir. Bu da 317 milyon 558 bin 941 dolar yapıyor. Yani devraldığımız dönemden bu yana borçlarda azalma var.”