9- Demba Ba: Son haftalarda inişli çıkışlı bir grafik çizse de Türkiye’nin en etkili hücumcusu... Derbide gol atıp bu kez arkadaşı Moussa Sow’u üzmek istiyor. Senegalli yıldız, derbiye özel olarak hazırlandı ve atacağı gollerle takımına hayat vermeyi planlıyor. Başarılı futbolcu, bu amacına ulaşabilmek için Fenerbahçe karşısında; Olcay Şahan, Gökhan Töre ve Jose Sosa gibi ofansif özelliği yüksek takım arkadaşlarının kendisine vereceği desteğe güveniyor.

29- Tolga Zengin: Brugge maçında bozulan morali; yönetim, teknik ekip ve takım arkadaşlarının desteği ile düzeldi. Derbi için hazır.

20- Necip Uysal: Takımın jokeri Necip, Opare’nin sakatlığı ve Serdar’ın da tam hazır olmaması sebebiyle bugün sağ bekte görev yapacak.

19- Pedro Franco: Brugge maçında De Sutter karşısında etkisiz kalıp, yenilen gol sonrası tepki almıştı. Derbiye özenle hazırlandı.

22- Ersan Gülüm: Brugge önünde sürpriz bir şekilde yedek kaldı. Bu akşam Beşiktaş’ın savunmasında yüksek toplarda toparlayıcı isim olacak.

31- Ramon Motta: Son iki maçta attığı güzel gollerle sakatlık sonrası süper dönüş yaptı. Brezilyalı, bu gece de solda görev alacak.

7- Gökhan Töre: Sağ açıkta oynamasına rağmen, bu maçta sürekli yer değiştirecek. Bilic, direkt kaleye gitmesini talep etti.

13- Atiba Hutchinson: Sakatlığından bir sorun kalmadı. Fiziki güç olarak da hazır. Orta alanda oyun üstünlüğü ona bağlı olacak.

8- Veli Kavlak: Emre’ye yakın oynayıp, bu bölgedeki etkisini kesmeye çalışacak. Oyunu her iki yönde oynama görevi onda.

18- Jose Sosa: Sakatlığı düzeldi. Arjantinli yıldız, dev mücadelede takımında oyun kurucu görevi yapacak.

10- Olcay Şahan: Taktik gereği uzun paslarla buluşup, direkt kaleye inecek. Teknik ekip, gurbetçi oyuncuya bu konuda özel görev verdi.