Beşiktaş'ta sözleşme yenileyen ve yeni transfer edilen isimlerin birçoğu formsuzluklarıyla gündemde....

Yeni transferlerin hepsi sakatlık geçirirken Milosevic perte çıktı.

Mukavelesi yenilenenler ise imzadan sonra düşüşe geçti. Sadece Veli ve kaleci Cenk Gönen ayakta kaldı. Ancak Cenk de sakatlar kervanına katıldı

ATINÇ NUKAN
Beşiktaş'ın genç savunmacısı sezona iyi bir başlangıç yapmasına rağmen, imza sonrası sadece 94 dakika görev yaptı. Atınç, 4 yıllık yeni sözleşme karşılığında toplamda 1.3 milyon Euro kazanacak. Ayrıca maç başı ücreti olarak da 7 bin Euro alacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı

CENK GÖNEN
Tolga'nın yokluğunda kalede güven verdi. Ancak sakatlanarak büyük talihsizlik yaşadı. 3 hafta sahalardan uzak kalacak olan Cenk Gönen 4 yıllık mukavele karşılığında 3.6 milyon Euro garanti para ve 10 bin Euro maç başı kazanacak.

ERSAN GÜLÜM
5.4 milyon Euro garanti ve 10 bin Euro karşılığında sözleşmesini 4 yıllığına uzatan Ersan, ilk yarıda ikili mücadelelerde Beşiktaş'ın en iyi üçüncü ismiydi. İmza sonrasında ise 7. sıraya kadar düştü. Zaman zaman da yedek beklemek zorunda kaldı.

ALEXANDER MİLOSEVİC
Takımın yeni transferlerinden İsveçli savunmacı ile 3.5+2 yıllık mukavele imzalandı. Ancak gelir gelmez sakatlanınca sadece kupada 2 maç oynayabildi. Genç oyuncunun kazancı 3.1 miyon Euro. Maç başı ücreti ise 5 bin Euro.

TOLGAY ARSLAN
Ara transfer döneminde 6.6 milyon Euro garanti ve 10 bin Euro maç başı ücret karşılığında 3.5+1 yıllık sözleşme imzalanan Tolgay, 8 maçta toplam 380 dakika görev yaptı. Gurbetçi futbolcunun Süper Lig'de golü ve asisti bulunmuyor.

MUSTAFA PEKTEMEK
Beşiktaş 'ın üst üste yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü verim alamadığı Mustafa ile 4 yıllık yeni mukavele yapıldı. 6.2 milyon Euro garanti para ve maç başı 10 bin Euro alacak olan tecrübeli forvetin, oynadığı 183 dakika içinde tek şutu gol oldu.

DANİEL OPARE
Porto 'dan satın alma opsiyonu ile 6 aylığına kiralanan Opare'nin ücreti 312 bin 500 Euro garanti para ve maç başı 5 bin Euro. Ganalı oyuncu, sağ bek olarak transfer edilmesine rağmen sol bekte heyecan yaratsa da henüz rakip ceza sahasına bir orta bile yapamadı.

VELİ KAVLAK
6.2 milyon Euro garanti para ve maç başı 10 bin Euro karşılığında 4 yıllık yeni sözleşmeye imza atan Veli takımın en iyilerinden. Yıldız futbolcu pas isabetinde yüzde 83'le Atiba'dan sonra 2. sırada yer alırken 51 kezle takımın en çok ikili mücadele kazanan ismi.