Beşiktaş'ın Karius planı

Kaleci arayışında birçok isimle görüşen Beşiktaş, Liverpool’un başarılı file bekçisi Loris Karius konusunda önemli adımlar attı.

GÜNDEM 21.08.2018 - 07:51 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Kaleci arayışında birçok isimle görüşen Beşiktaş, Liverpool’un başarılı file bekçisi Loris Karius konusunda önemli adımlar attı. Alman eldivenin yanı sıra Southampton’tan Fraser Foster ve Real Madrid’li Kiko Casilla ile de temas halinde olan siyah-beyazlılar, Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp’un Karius’a transfer izni vermesiyle daha da umutlandı.

Karius’un menajeriyle yapılacak olan görüşmelerde, Alman file bekçisinin istediği yıllık ücretin makul bir seviyeye gelmesi halinde, Beşiktaş Yönetimi bu transferi bitirmeye çalışacak.

Partizan ile perşembe günü deplasmanda oynanacak maçtan sonra Karius transferini olumlu ya da olumsuz anlamda noktalamak isteyen yönetim, şartların elvermesi halinde bu oyuncuyu bir seneliğine kiralayacak.

İngiliz basını tarafından Beşiktaş’a gitmeye yakın olduğu iddia edilen Karius, Real Madrid’le oynanan Şampiyonlar Ligi finalinden sonra en çok konuşulan isim olmuştu. Alman file bekçisinin finalde yediği goller o dönem eleştiri konusu olurken, Beşiktaş Yönetimi’nin ise bu durumun genel bir problem olmadığı yönünde görüş birliğine vardığı öğrenildi.

‘Finale kadar iyiydi’

Liverpool kalesini koruyan Loris Karius’un finale kadar çok iyi peformans sergilediğini dile getiren yöneticilerin, “Eğer transferi biterse, bizde eski günlerine dönebilir. Eğer alabilirsek mutlaka satın alma opsiyonuyla birlikte kiralamamız gerekir” ifadelerini kullandıkları ortaya çıktı.

Klopp’tan tam destek

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, Beşiktaş’ın transfer gündemindeki Loris Karius’a destek verdi. Kamuoyunda Karius’un çok haksızca eleştirildiğini savunan Klopp, Alisson transferini de bu doğrultuda yorumladı. Klopp, “Şampiyonlar Ligi’nde Karius’un yediği gollerin Alisson’u almamızla hiçbir ilgisi yok. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmış olsaydık bile Alisson’u alacaktık. İnsanlar finalden sonra Karius’a büyük tepki gösterdi diye gidip Alisson’u almadık” dedi.

Alman kaleciye destek olacaklarının altını çizen Alman çalıştırıcı, “Şampiyonlar Ligi’nde yaptığı final, asla kötü olduğunu göstermez. Dünyadaki her insan hata yapıyor. Karius’tan memnunum. Bu eleştirileri hak etmediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İki sezon için 4.8 milyon euro

Liverpool’la Loris Karius için pazarlıklarını sürdüren Beşiktaş’ın 2 yıllık kiralama bedeli olarak 2 milyon euro teklif ettiği ileri sürüldü. Alman file bekçisine ise senelik 1.4 milyon euro önerildiği iddia edildi. Buna göre Karius transferi tamamlanırsa Kartal’ın kasasından 2 yılda toplam 4.8 milyon euro çıkacak. Karius’un Liverpool’la 2021’e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Milliyet / Serdar Sarıdağ