Beşiktaş'ın Kapısından Döndü

Transfer sezonunun yıldızı genç Hakan Çalhanoğlu 2 sene önce Beşiktaş'ın kapısından döndü.

ÖZEL 27.12.2013 - 11:34 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Bucasspor da oynadığı yıllarda Salih Uçan transferini kaçıran Beşiktaş,2 sene önce bir büyük yıldızı daha kapısından geri çevirdi.Salih Uçan transferinin yanı sıra Beşiktaş’ın sezon öncesinde kaçırdığıen büyük genç yıldız ise Hakan Çalhanoğlu’ndan başkası değil!Şimdilerde Almanya’da ‘Yeni Mesut Özil’ olarak gösterilen ve Feyyaz Uçar yönetimindeki Türkiye 20 yaş altı takımında da gösterdiği performansla herkesi büyüleyen Hakan Çalhanoğlu finansal sıkıntılar yaşayan Karlsruher’den direkt Beşiktaş’a gelecekti. İbrahim Altınsay, Hakan Çalhanoğlu için 1.5 milyon euro’ya Karlsruher’le el sıkışmış haber bekliyordu. Ancak yine aynı çatlak sesler ‘Bu kadar büyük paraya bu kadar genç bir oyuncu alınır mı?’ demeye başlayınca transfer yine çıkmaza girdi. Bunun üzerine İbrahim Altınsay, Oğuzhan Özyakup transferini bizzat kendi ofisinde attırdığı imzayla bitirdi.İbrahim Altınsay şu şekilde ifade etmişti.


 “Oğuzhan Özyakup yeniden yapılanma projesinin ilk adımlarından biriydi, bizim futbolcu profilimize fazlasıyla uyuyordu. Çok kapasiteli biri ama o bunu sahaya tam yansıtamadı. Tabii bu başındaki hocaya da bağlı. Bu her oyuncu için geçerli."


"Salih Uçan transferi herkes işin içine karıştığı ve zamanında karar verilmediği için olmadı. Bucaspor'da renklerimize katmak istediğimiz başka oyuncular da vardı.”  “Oğuzhan Özyakup yeniden yapılanma projesinin ilk adımlarından biriydi, bizim futbolcu profilimize fazlasıyla uyuyordu. Çok kapasiteli biri ama o bunu sahaya tam yansıtamadı. Tabii bu başındaki hocaya da bağlı. Bu her oyuncu için geçerli."


“Beşiktaş için geçen sezon küresel bir semt takımı olma fırsatı vardı. Bana tam yetkili olduğum söylendi. Ben de çok mütevazi bir bütçe garantisi istedim. Süreç uygulanmaya başladığı zaman maalesef bunun tersi uygulamalar yapıldı. Şener Özbayraklı, Ferhat Kiraz, Ahmet İlhan, Musa Nizam gibi bu ülkede yetişmiş futbolcuları transfer etmek istedik. Çok inandığım Hakan Calhanoğlu'nun transferini sona getirdik ama kulübüne yapacağımız resmi teklif günlerce bekletilip imzalanmadı."

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@