Beşiktaş için zorluk derecesi son derece yüksek bir maçtı. Çünkü Trabzonpor sadece savunmayı düşünen ve bozmaya yönelik bir anlayışla sahaya çıkmıştı.

Böyle bir rakibe karşı deplasmanda oynarken ilk golü bulmak çok önemlidir. Beşiktaş kadro kalitesi ile maçın tabii ki favorisi ancak Trabzonspor’un da evinde bu kadar pasif kalması ve sadece gol yememeyi düşünmesini yadırgadım. Trabzonspor rakip kim olursa olsun evinde her zaman golü düşünerek oynamalı. 

Beşiktaş ilk yarıda Talisca ve Vagner Love ile 2 kez gole yaklaştı. Ancak fırsatları kaçırdı. Lens’in kötü oyunu. Vagner Love’ın sırtı dönük bocalaması, Talisca’nın oyunun içine girememesi Beşiktaş’ı olumsuz etkiledi. Brezilyalı yıldız, orta sahayla bütünleşmiyor. Tolgay ve Atiba ile daha fazla yardımlaşmalı. Kanat oyuncularıyla iletişim halinde olmalı. Ayrıca top rakipteyken de daha çok çalışmalı. 

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den derbide Cenk Tosun kararı Valerien Ismael'den derbide Cenk Tosun kararı

***

LENS DAHA İYİ OLMALI

Dün gece Medel, Tolgay ve oyuna sonradan giren Negredo, Beşiktaş’ın en iyileriydi. Babel ise attığı 2 gol dışında hücumda en çok sorumluluk alan isimdi.

Negredo’nun oyun zekası son derece yüksek ve asist özelliği var. Dünkü maçta skoru getiren de Negredo ve Babel’in işbirliği oldu. 

Beşiktaş, F.Bahçe’den sonra Trabzonspor’u da geçerek 2. krtik virajı da döndü. Bu yüksek konsantrasyon devam ederse siyah-beyazlıların her maçı kazanacak gücü var. Ancak Quaresma yokken Lens’in kesinlikle formunu yukarıya taşıması şart. 

***

Güntekin Onay / Şampiy10