Beşiktaş Futbol İdari Direktörü Semih Usta, kritik Liverpool mücadelesi öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Beşiktaş Futbol İdari Direktörü Semih Usta, kritik Liverpool mücadelesi öncesinde Merseyside temsilcisinin resmi sitesine konuştu.

Liverpool'u elemeleri halinde kupayı kazanacaklarına inandıklarını belirten Semih Usta, "Liverpool tabiiki de zorlu bir rakip. Daha iyi bir kura çekebilirdik ancak bu sezon ilk defa böylesine zor bir kura çekmiyoruz. Daha önce Arsenal ve Tottenham ile eşleştik. Eğer Liverpool'u eleyebilirsek, kupayı kazanabilecek potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyoruz" dedi.

Gözden kaçırmayın

"Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim" "Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim"

8-0'lık tarihi maç hakkında da konuşan deneyimli yönetici, bu maçın artık geçmişte kaldığını ve takım ile teknik heyet üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmayacağını ifade etti.

Slaven Bilic hakkında da övgü dolu ifadeler kullanan Semih Usta ayrıca, "Liverpool taraftarlarının hangi oyuncunuzdan korkması gerekiyor? Hangi isim Liverpool için tehdit oluşturabilir?" sorusuna ise beklenenin aksine Demba Ba yerine Gökhan Töre cevabını verdi.

Semih Usta'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

"8-0'lık maçı belki bazı taraftarlar ya da kulüp yöneticilerinin aklında olabilir ancak oyuncularımız ve teknik heyetimiz için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Sahada yeni bir takım var. O maçtan kalan yalnızca Serdar Kurtuluş var. O maçta ben de oradaydım ve kötü günlerimizden birini yaşadık. Yaptığımız her şey ters tepti; Kendi kalemize gol attık, taktik disiplinimizi kaybettik ve olan oldu. Kadromuz genç ve tecrübesizdi ama ilginçtir ki aynı kadro Liverpool'u kendi sahamızda üstün bir oyun ile mağlup etmeyi başardı"

"Kendisinin fantastik bir stratejisi var ve kulübümüzün kültürüne uyan bir isim. Duyguları takıma geçti ve teknik ekip dahil herkes onun gibi oldu. Ayrıca çok adil ve son derece beyfendi birisi"

"Eğer bir oyuncu seçme hakkım varsa, bunu Gökhan Töre'den yana kullanıyorum. İnanılmaz yeteneklere ve dayanıklılığa sahip. Çok parlak bir geleceği var. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen Bayer Leverkusen, Chelsea, Hamburg ve Rubin Kazan gibi takımlara transfer oldu. Son olarak da Beşiktaş'ta"