Beşiktaş’ta gerçekleşen Seçimli Olağan Genel Kurul başladı. Beşiktaş kongresinde oy verme işlemi başladı.

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay, üyelere hitap etti:

18 yıldır kulüp sorunlu. Süleyman Seba kulübü borçsuz bıraktıktan sonra 18 yılda kulüp batık duruma düştü. Biz inşaat yapmayacağız, AVM yapmayacağız, biz inşaat kulübü değiliz, biz spor kulübüyüz! Biz var olan paramızı altyapıya yatıracağız, sporcu gelişimine yatıracağız. Beşiktaş'ın AVM'ye değil yetişmiş sporcuya ihtiyacı var. Beşiktaş’ı dünya markası yapmak istiyoruz. 3 yıllık görev sürem içinde bunları yapacağım. 2 tane sportif direktörümüz, 1 tane de yerli teknik direktörümüz olacak. Altyapıda başarısızız. Yıldızı en erken bulma modelimiz olacak. Futbolcuyu 250 bin dolara getirip parlatacağız.

John Benjamin Toshack ile görüştük. 25 Nisan'da burada olacaktı. Islak imza sorunu yaşadık. Gareth Bale'i Beşiktaş'a getirebileceğini söyleyecekti. Aboubakar için ödediğimiz kiralık maliyetinin yarısını ödeyecektik. Seçilirsek Toshack 1 hafta sonra Türkiye'ye gelecek, Gareth Bale'i Beşiktaş'a getireceğini söyledi. Çanakkale Dardanelspor ile pilot takım anlaşması yaparak, rezerv takımdaki oyuncuları orada değerlendireceğiz. 7 yılda altyapıdan bir futbolcu yetiştiremedik. Galatasaray'da yanılmıyorsam 9 yılda sadece Ozan Kabak çıktı. Necip, Yıldırım Demirören zamanında yetişti. Ajax modeli bizim modelimizdi. Gelip bize soruyorlardı. 'Bu oyuncuları nasıl buluyorsunuz' diye.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır" Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır"

Beşiktaş taraftarı saygı duyulması gereken bir taraftardır, kulübün en büyük dinamiğidir. Ben de seçilsem, Fikret Orman da seçilse Beşiktaş'ın yapması gereken birinci şey, kombine kart sahiplerini hemen kongre üyesi yapmaktır. Beşiktaş kaybedecekse hakkıyla kaybetsin, masa başında maç kaybetmesin. Bizim dönemimizde kimse fikstürü bizden önce düzenleyemez. Bizim dönemimizde kimse emekliliği gelmiş hakemleri maçlarımıza gönderemez. Beşiktaş'ın hakkı masada yenmeyecek. Ben kazanamasam da, başkanımız bu kavganın içinde olacaksa bana verilen görevi yapmaya hazırım. Başkanımız 'nedense hep ligi Galatasaray deplasmanında bitiriyoruz' dedi. E tabii, fikstürü onlar düzenliyor.

Beşiktaş'ı yönetim kurulu üyelerimizin hepsiyle yönetmemiz lazım. Bir taraftan da halka açmamız lazım. Hep beraber yönetmeliyiz. Liyakat sahibi olan kongre üyelerimizin yönetimde yer almasını isterim. Listemizdeki herkes bu göreve layık. Bizim yönetimimizde hiç kimse kendi yönettiği kulübe fatura kesemez ve kesemeyecektir.

Fanatik