NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol programında ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 26. haftasında oynanan Beşiktaş-Antalyaspor mücadelesini değerlendirdi.
İşte tecrübeli futbol adamının değerlendirmeleri;

"Terör olayları nedeniyle 2 programı iptal etmiştik. Baş sağlığı diliyorum herkese. Zor günlerden geçiyoruz. Umarım en kısa zamanda bu günleri atlatırız."

'Beşiktaş ritminden uzak'

"Beşiktaş'ın sezon başı ritminden uzak gördüğümü söylemiştim. 2 zorlu deplasmandan çıkmasına rağmen tempoyu tam sağlayamadı."

'En iyisi Necip Uysal'

"Açık ara Beşiktaş'ta Necip Uysal maçın en iyilerinden. Antalyaspor istatistik olarak da en zorlu takımlarından biri olduğu belli."

'Şahane bir goldü'

"Akdeniz ekibi ilk 30 dakikada oyuna ortak bir görüntü sergiledi. Oğzuhan olmayan golü var edince maçın rengi değişti. Son derece şahane bir goldü. Beşiktaşılar golden sonra şunu anladı ki Antalyaspor'u ciddiye almalılar."

'Golcü kimliği düşüyor'

"Ligin sonu yaklaştıkça Beşiktaş'ın golcü kimliği düşmeye başladı. Bunun nedeni de psikolojik baskı olabilir. Beşiktaş'ın son maçlarında skorlara bakıldığında da kısır bir görüntü göze çarpıyor. Örneğin Mario Gomez de 4 haftadır, gol de atsa, çok iyi değil"

'Daha emniyetli bir Beşiktaş'

"Ligin sonu yaklaştıkça daha dikkatli davranmak zorunda kaldığını hissediyor ve emniyetli oynamaya çalışıyorlar. Beşiktaş az şut atıyor çünkü bireysel yetenekli futbolcularıyla kalenin önüne kadar gidebiliyor."

'Oyuncular yorgun'

"Hep aynı kadro oynayınca yorgunlukta kaçınılmaz oluyor. Örneğin Gökhan'a ihtiyaç var ama sakatlığından dolayı yok. Beşiktaş skora oynadı ve elde etti. Anadolu kulüpleri de artık ilk yarıdaki gibi değiller daha zorlu ve dirençli."

'Net penaltı'

"Atiba'nın çekilmesi, kafaya çıkmasını engelledi. Bu pozisyon, el pozisyonundan daha net penaltı"

'Fenerbahçe ilk kez baskı altında'

"Fenerbahçe yarışta ilk kez baskı altında. Şimdi derbi öncesi "Eyvah! 4 puan fark" diyecek"