Sergen Yalçın'ın Rizespor maçında açıkladığı merkez orta sahaya bir transfer planı için Beşiktaş'ın gözü Gedson Fernandes ve Fernando Martins'te...

Beşiktaş'ta orta sahaya yapılacak takviye için ilk hedef olan Gedson Fernandes için bekleyiş sürerken, temas kurulan bir diğer isim Lucas Fernando Martins gelmeye hazır olduğunu açıkladı.

Sabah'tan Ogün Şahimoğlu'nun haberinde yer alan bilgilere göre; Gedson Fernandes'i tekrar kiralamak isteyen Galatasaray'ın, Benfica'nın istediği 12 milyon Euro'luk bonservis bedelini ödemesini Siyah-Beyazlılar mümkün görmüyor.

Beşiktaş, kadroda yeteri kadar şans bulamayacağı için ayrılmak isteyen 22 yaşındaki başarılı oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katmayı planlıyor.

'DEVLER LİGİ'NDE DÜZENLİ OYNAMALI'

Benfica'nın da bonservisiyle bir kulübe satamaması halinde Devler Ligi'nde yer alan bir takıma düzenli oynama koşuluyla Gedson'u kiralık gönderebileceği belirtildi. Bu durumda Beşiktaş, Devler Arenası'nı avantaj olarak görüyor.

Benfica ile bu doğrultuda temaslarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, Gedson transferini çözememesi halinde son olarak 3 gün önce görüştüğü Fernando ile resmi sözleşme görüşmelerine başlayacak.

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

Kariyeri boyunca Gremio, Shakhtar, Sampdoria, S.Moskova gibi ekiplerde forma giyen Fernando için toplam 46.5 milyon Euro bonservis ödendi.

Son olarak B. Guoan takımında forma giyen 29 yaşındaki oyuncunun bonservisi elinde bulunuyor... (SABAH)