Beşiktaş'ın, Nice'ten Hatem Ben Arfa'nın transferi için görüşmeler yaptığı yazıldı.

 Kaleci ve stoper transferine yoğunlaşan Beşiktaş ile ilgili Fransız basınından şaşırtan bir iddia geldi. Bu sezon Nice formasıyla gösterdiği performans sonrasında devlerin transfer listesine tekrar giriş yapan Hatem Ben Arfa için, Beşiktaş'ın Fransa'ya çıkartma yaptığı kaydedildi.

Siyah-beyazlı ekip için Fransa'ya giden transfer komitesinin, 28 yaşındaki hücumcu ve menajerleri ile görüştüğü, ancak transfer operasyonunda başarılı olamadığı belirtildi. Fransız yıldızın, sezonu Nice ile bitirmek istediğini söylediği ve sezon sonunda kariyerinin son kulübünü seçmek üzere geniş bir zaman istediği ifade edildi. Beşiktaş'ın Ben Arfa'nın kararına saygı duyduğu ve sezon sonunda tekrar görüşmek üzere masadan kalktığı da haberin detayları arasında yer aldı.

GALATASARAY'A DA ÖNERİLDİ, ONAY GELMEDİ

Sezon başında Newcastle United'dan ayrılarak bedelsiz olaran Nice'in yolunu tutan Ben Arfa, menajerler aracılığıyla Galatasaray'a da önerilmiş, ancak sarı-kırmızılılar ekonomik olarak uygun bulmadığı oyuncunun transferini istememişti.

Bu sezon Ligue 1'de 23 maçta sahada kalan ve 10 gol, 3 asistlik bir performans sergileyen Tunus asıllı yıldızın ismi, son olarak Real Madrid ile de anılmıştı.