Beşiktaş'ta yıldızı her geçen gün da parlayan Dorukhan Toköz, Avrupa'nın dikkatini çekmiş durumda… 22 yaşındaki oyuncunun durumunu gözlemleyen kulüplerin scoutları, siyah-beyazlıların maçlarını yakın takibe aldı.

Dorukhan'ı izlemek isteyenler, Beşiktaş'ın BŞB.Erzurumspor ile oynayacağı maç için de rezervasyonlarını yaptırmış durumda. Ancak siyah-beyazlı yönetimin Dorukhan için planları çok net... Siyah-beyazlılar, bu sezon takımın vazgeçilmezi haline gelen Dorukhan'ı gelecek yılın ilk 11'inde de değişilmez olarak görüyor ve planını onun üzerine yapıyor. Şampiyonluğa odaklanan Kartal, ön liberosunu Şampiyonlar Ligi vitrinine çıkardıktan sonra Avrupa'ya göndermeyi hedefliyor. Yönetim şu an ki aşamada başarılı oyuncuyla ilgili gelecek tüm teklifleri geri çevirmeye kararlı.

DORUKHAN İÇİN NE DEDİLER?

Fatih DOĞAN / Avrupa için erken!

Gözden kaçırmayın

Aboubakar: Beşiktaş benim için her zaman bir seçenek Aboubakar: Beşiktaş benim için her zaman bir seçenek

Dorukhan, Beşiktaş takımının içinde birçok dünya yıldızının arasında yüreğiyle, azmiyle, kendine bir yer açtı. Hırs, inanç ve çalışma olmadan yeteneğin tek başına yeterli olmayacağını hatırlattı. Dorukhan için Avrupa henüz erken. Onun için ilk hedef aldığı formayı istikrarlı bir şekilde giymeye devam etmek olmalıdır. Bunun için de Avrupa'ya transferi değil, her forma giydiği karşılaşmayı kendisi için bir final maçı gibi oynamalıdır. O zaman önündeki yolların da kendisine açılacağını daha iyi görecektir.

Sabah / Ogün Şahinoğlu