Beşiktaş'ın Demba Ba kararı

Beşiktaş ile Senegalli golcüsü Demba Ba'nın yolları ayrılıyor.

GÜNDEM 19.06.2015 - 15:07 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Siyah beyazlı kulüpte hem yönetim hem de teknik direktör Şenol Güneş, "Tüm futbolcular eğer değerlerini bulurlarsa gidebilirler" açıklaması yapmışlardı. Geçen sezon takımın yıldız isimlerinden olan Demba Ba'ya Çin'den iyi bir teklif geldi. Shanghai kulübü Senegalli golcü için siyah beyazlı kulübe 13 milyon euro teklif etti.

Beşiktaş'ın ve yıllık 7 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme önerilen Demba Ba'nın Çin kulübünün teklifine sıcak baktığı ve Senegalli futbolcunun transferi konusundaki bir kaç pürüzün giderilmesinin ardından sözleşme imzalanacağı öğrenildi. 

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, sözleşme imzalamasının ardından çıktığı kısa tatilini noktaladı ve mesaiye hızlı başladı. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde adeta kamp kuran Güneş, sabah erken saatlerde tesise gelip gece geç saatlere kadar çalışmalar gerçekleştiriyor.

Tecrübeli teknik adam, tesislerde hem takımın geleceğini hem de tesislerdeki değişimi yakından takip ediyor. Yapılacak transferler konusunda yönetimle sürekli dirsek temasında olan Güneş'in bu konuda raporlar hazırlayarak istediği isimleri ilettiği öğrenildi. 

Ayrıca Şenol Güneş'in, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde değişmekte olan saha zemininden futbolcuların odalarına kadar tüm detaylarla tek tek ilgilendiği belirtildiği. Bu konularda isteklerini ve futbolcuların boş zamanlarında geçireceği alanları da planlayan Güneş'in tüm mesaisini harcadığı ifade edildi.

Bu arada Cenk Gönen ve İsmail Köybaşı sağlık kontrolünden geçti. İki futbolcunun detaylı kan tetkikleri,  ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayeneleri, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrolleri yapıldı. 

 

LİGTV

Gelişmelerden Haberdar Olun

@