Metin Tekin kaleme aldı.

Beşiktaş formasıyla bir sezonda en çok gol atan yabancı rekorunu egale eden Demba Ba'nın yerini gündemdeki Remy ve Mitroglou gibi isimler doldurur mu?


Doğru oyuncuyu bulmak kolay değil. Hele santrfor mevkiinde istediğiniz oyuncuyu bulmak çok zor. Rakamlar çok yukarıya çıkıyor. Beşiktaş'ın Demba Ba ve Atınç transferlerini çok önemli ticari kazanımlar olarak düşünüyorum. Bu isimlerden kazanılan rakamlar doğru kullanılırsa Beşiktaş kadrosuna çok önemli takviyeler yapılabilir. Ama iyi santrfor bulabilmek gerçekten dünyadaki tüm takımlar için çok zor bir iştir.

Beck takviyesi kaliteyi artırır


Beşiktaş'ın Bundesliga ekiplerinden Hoffenheim'dan renklerine kattığı sağ bek Andreas Beck transferini nasıl değerlendiriyorsunuz?


Öyle veya böyle sezon başı ve devamına baktığımızda Serdar Kurtuluş geçen sene Beşiktaş'ın sağ bek olarak işini görmüştü. Bana göre bu bölgeye Andreas Beck ile yapılan takviye doğru yapılmış bir takviyedir. Bu transferi takım kalitesini ve rekabeti artırmak için doğru bir adım olarak görüyorum.

Beşiktaş'ın çok net bir savunmacıya ihtiyaç var


Beşiktaş tandeminde Tomas Sivok ve Atınç Nukan ile yollar ayrıldı. Bu kayıplardan sonra stopere sadece bir takviye yapılması yeterli olur mu?


Burada Pedro Franco'nun performansı ve durumu önemli olacaktır. Ama Beşiktaş'ın kesinlikle çok net bir stopere ihtiyacı var. Kadro kurgusunu yaparken iki stoper ya da o bölgede de kullanılabilecek bir bek alınması lazım. Sadece stopere değil, üstüne basa basa söylüyorum çok net savunmacı kimlikli bir stopere ihtiyacı var Beşiktaş'ın. Ve kadro planlaması için bu seçimin deneyimli bir oyuncudan yana yapılması çok önemli.

 

Şenol Güneş güven veriyor

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın gözü Christian Fassnacht’ta Beşiktaş'ın gözü Christian Fassnacht’ta


Özellikle gençler ve kendine güvenini kaybetmiş yıldızlarla çalışma konusunda uzman olan Şenol Güneş, bu anlamda Beşiktaş'a nasıl bir katkı sağlar?


Genel olarak değerlendirmek lazım. Bu tip katkı sağlamak futbolculara güven vermekten geçer. Şenol Güneş'in baktığı kadar oyuncunun da buna bakışı çok önemli. Mesela Şenol Güneş'in gelişiyle Oğuzhan Özyakup'tan yeni sezonda çok daha yüksek bir performans bekliyorum.

 

SABAH