Transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden birisi de Fransız sağ bek Rosier olmuştu. Beşiktaş'ın çocuğu Rosier transfer sürecini anlattı.

Beşiktaş'ın sezon öncesi en çok konuşulan isimlerinden Valentin Rosier, Siyah beyazlılar'ın YouTube hesabında açıklamalar yaptı. Hayata her zaman para ekseninde bakmamak lazım olduğunu söyleyen Fransız oyuncu, "Beşiktaş'ın teklifinin üstüne çıkan teklifler vardı" dedi.

"Hayata her zaman para ekseninde bakmamak lazım diyen Valentin Rosier, "Parayı sürekli öncelik haline aldığınızda bu sizi bir gün hayal kırıklığına uğratabilir. Beşiktaş'ın teklifine kıyasla, daha iyi teklifler aldım. Beşiktaş'ın teklifinin üstüne çıkan tekliflerdi. Ama defalarca söylediğim bir şey vardı. Burada çok mutluyum, çok huzurluyum. Geçen sezon çok iyi bir sezon geçirdik. İki kupa kazandık. Burada kalma isteiğimi her zaman tekrarladım. Neyseki işler rayında oturdu ve burada devam ettim" dedi.

Gözden kaçırmayın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Beşiktaş baba takımı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Beşiktaş baba takımı

"Beşiktaş'ın çocuğuyum" sözünün çıkış noktasıyla ilgili olarak Rosier, "Menajerlerim benim sosyal medya hesaplarımı yöneten arkadaşlarım Galatasaray'a gideceğim yönünde dedikodular olduğunu söylediler. Hem Beşiktaşlı taraftarların içini rahatlatabilmek hem de dedikoduları yalanlamak için bir cümle ve kalıp düşünüyordum. 'Beşiktaş'ın çocuğuyum' kalıbı aklıma yattı, içime sindi. Onu paylaştıktan sonra yayıldı" diye konuştu. 

Beşiktaş'a bağlılığının özel nedenleri için Valentin Rosier, "Kendiliğinden ortaya çıkan bir ilişki. Her şeyden önce bugüne kadar hiçbir futbol kulübünde taraftarların, kulüp için çalışanların bu kadar aidiyet duygusu içinde olduğunu görmedim. Burada ilk günümden itibaren yoğun bir şekilde hissettim. Taraftarlar, tribünde yoktu; ama sokakta, sosyal medyada hissettirdiler. İlişki kendiliğinden doğal bir şekilde gelişti" ifadelerini kullandı.

Havaalanında kendisini karşılaşamaya gelenler için ise Fransız oyuncu, "İyi kötü bir taraftar gelir diyordum ama bu kadar çok taraftarı hiç beklemiyordum. Benim için unutulmazdı. Hayatım boyunca unutmayacağım. Kulübe duydukları sevgiyi aşkı bir kere daha gösterdiler. Çok yüksek heyecanla ve duygularla oynayan bir oyuncuyum. Buradaki bir çok kişi taraftarların inanılmaz olduğunu söylüyor. Onların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Sezon içinde zorlandığımız anlar olabiliyor. Taraftar itici güç olarak devreye girdğinde farklı oluyor. Bu senenin çok farklı olacağına inanıyorum" dedi. 

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmalarıyla ilgili de Valentin Rosier, "Kariyer sezonumu burada geçirdim. Şimdi ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağım. Zor olacaktır ama Beşiktaş ile orada oynamak heyecan verici olacak. Orada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız" sözleriyle umutlu konuştu. 

"O MAÇLARI UNUTAMAM"

Geçen sezon unutamadığı maç ve sezonun özeti için ise Rosier, "İki unutamadığım maç var. 10 kişi oynadığımız ve benim gol attığımız maçtı. Göztepe maçında hocaya ve kulübeye sürekli dönüp 'averaj tamam mı. İş bizde mi?' diye soruyordum. Hocayı da biraz bunaltarak üst üste sordum. O maçları unutamadım. Takımda herkesin birbirine saygı ve sevgisi vardı. Bazen oyunla ilgili anlaşmazlıklar olsa bile bunları krize dönüştürmeden çok güzel çözdük. Herkes birbirinin fikrine saygı duydu. Güzel bir arkadaşlık ve dayanışma çıktı" diyerek başarının sırrını anlattı. 

Seren Yalçın'ı yorumlaması yönündeki istek üzerine de 24 yaşındaki defans oyuncusu, "Hoca, tek kelimeyle anlatılacak olursa teknik. Bence teknik her şeyden daha önemli. Hocanın önceliği teknik anlamda bir şey düzeltilmesi gerekiyorsa, hoca antrenmanı hemen kesip yapılması gerekeni söylüyor. Hocayı anlatan şey bence teknik" dedi. 

Yeni sezon için beklentileri için de Rosier, "İnşallah Beşiktaş şampiyon" diyerek sözlerini tamamladı. (NTV SPOR)