Hatırlanacağı gibi Beşiktaş, Sporda Şiddet yasasının 58. Maddesinin kaldırılması yönünde ki imzasını geçtiğimiz günlerde ani bir şekilde geri çekti.Aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı da olan Beşiktaş başkanı Demirören, buna gerekçe olarak, "Kamuoyunu"

Hatırlanacağı gibi Beşiktaş, Sporda Şiddet yasasının 58. Maddesinin kaldırılması yönünde ki imzasını geçtiğimiz günlerde ani bir şekilde geri çekti.

Aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı da olan Beşiktaş başkanı Demirören, buna gerekçe olarak, "Kamuoyunu" gösterdi.

“Bizim, Beşiktaş olarak bu operasyonun içinde olmamız Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden oluyor” bu yüzden imzayı geri çektik. Hem Federasyonun bu maddeyi kaldırmak için bize ihtiyacı da yok” demesiyse bir çok kşiyi dumur etti.

Sayın Başkan bununla da kalmadı ve “Biz hiçbir zaman cezalar hafifletilsin diye bir talepte de bulunmadık. Kim ne suç işlediyse cezasını çeksin. Beşiktaşlılık duruşu da bunu gerektirir" dedi?

Biraz daha geriye dönecek olursak, Başkan Demirören’in Kulüpler Birliği Başkanı olduğu ilk günler de "Fenerbahçe’nin sorunu Türkiye’nin sorunudur, 58 Madde çok ağır” gibilerinden garip denklemler kurup, Beşiktaş Camiasına sinirden kafa attırması da hala hafızalarda.

58. Maddeyi kaldırmak uğruna Metris de ki Serdal Adalı ile arasını bozan, Beşiktaş Camiasından şiddetli tepkiler alan Başkan, Çarşı grubunun da sergilemek istediği;

"Kirli Olan Bizden değildir” duruşunu da maalesef ayaklar altına serdi.

Tüm bu tepkilerin üzerine, bir de Ankara’da hem de Nihat Özdemir ile birlikte, Siyasi parti liderlerine adeta boyun eğerek Af İstedi!

Aynı saatler de de Metris'de bulunan Serdal Adalı'dan cevap geldi. Serdal Adalı: Biz Af istemiyoruz, Adalet istiyoruz" dedi!

Ve Başkan, geçtiğimiz gün hızla ilerlediği bu kaygan zeminde direksiyonu kırıp el frenini çekti.

Bana kalırsa, gösterildiği gibi, konu kamuoyu nezdinde yanlış anlaşılma falan değildi. Hem Sayın Başkan ne zamandan beri kamuoyunun uyarılarını dikkate alırdı ki?

Burada Başkanın, “Kamuoyu” diye bahsettiği sanırım sadece tek bir kişi. “Kamuoyu bizi yanlış algılıyor” derken de yine tek bir kişiden bahsediyor. O kişi Michel Platini.

Fenerbahçe’yi  Avrupa’dan MEN eden, Beşiktaş’ı ise bu süreçte gösterdiği olgun tavırlardan ötürü “Şartlı Affeden!”

Beşiktaş’ın önce Kupa iadesi, ardından taraftar grubu Çarşı’nın “Aklan’da Gel” bildirgesi Platini’ yi olumlu etkilemişti. Bunu ben değil Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe’nin tam da MEN edildiği günde söylemedi mi?

Beşiktaş bu sayede henüz dava devam ederken, üstelik 3 İdarecisi içerideyken, Avrupa’da yoluna devam etti. Yani Platini, Beşiktaş’a dava sürecinde gösterdiği olumlu tavırlardan ötürü adeta “Yol vermişti”

Sonra ne oldu? Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı oldu.

FİFA ve UEFA Dünya futbolunda Şike üzerine çok ağır yaptırımlar uygularken Beşiktaş Başkanı Federasyona uydu ve Beşiktaş’a tanınan “İyi niyet imtiyazına çomak soktu"

Plati’ni nin gözünde ise artık o, "Şikeyi Kamufle etmeye çalışan bir adam" oldu!

Sayın Başkan bu gerçekle birkaç gün önce yüzleşti. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kullanıldığını biraz geç fark etti.

Gerekçe olarak da “Kamuoyunun yanlış algısını” gösterdi. “Kamuoyu bu süreçte bizi yanlış anlıyor” dedi.

Saçma sapan bir sisteme Play-Off adıyla destek veren. “Herkes dekoder alsın” diyerek kendi camiasını bile delirten. 58. Maddeyi “62 den tavşana çeviren”  Sayın Demirören,  İşte bu yüzden “Kamuoyu” dedi.

Onun “Kamuoyu” diye bahsettiği aslında tek bir kişi.

Son dönemin ayarı kaçmış tabiriyle o kişi;

Beşiktaş’ın çocuğu Michel Platini.

 

Erdem ULUS

Twitter.com / erdemulus