Beşiktaş'ın çıkış planı!

Kasım'dan bu yana oyuncularına ödeme yapamayan Siyah- Beyazlılar, koronavirüs sonrasında da büyük bir sıkıntıya girdi. Yayın gelirleri ödenmezken bir de Kara Kartal'ın diğer tüm gelirleri temlikli. Futbol bütçesinde küçülmeye gitmek zorunda olan Beşi

GÜNDEM 30.04.2020 - 12:25 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Beşiktaş bu sezon hem sportif hem de mali anlamda hayal kırıklığı yaşadı. Özellikle ekonomik tabloda aksilikler üst üste geldi. Kasım ayından bu yana oyuncularına ödeme yapamayan Siyah-Beyazlılar, koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir sıkıntıya girdi. Eski yönetim yüzünden tüm gelirlere temlik konmasının yanı sıra, yayın gelirlerinin de olmaması problemi had safhaya çıkardı. 19 Mart günü, saat 19.03'te canlı yayında dev bir yardım kampanyası düzenlenecekti. Ancak salgın yüzünden bu proje ileri bir tarihe ertelendi. Yönetim bu kampanyadan yaklaşık 300 milyon TL'lik bir bağış hedefliyordu.

'Herkese eşit indirim...'

Tüm gelirlerinden olan Kara Kartal, UEFA'nın mali disiplin kritileri yüzünden futbol bütçesinde küçülmeye gitmek zorunda kaldı. Yıllık bütçesi şu anda 56 milyon Euro olan Beşiktaş bu rakamı 35 milyon Euro'ya çekmek zorunda. Bu doğrultuda yönetim, futbolculara ödenen senelik maaşlara göre kademeli indirim düşündü. 2 milyon Euro'ya kadar yüzde 50, 3 milyon Euro'ya kadar yüzde 60 ve üstüne yüzde 70 oranını masaya koydu. Ancak UEFA buna engel oldu ve "Herkese eşit oranda indirim yapılmalı" dedi. (Kaynak: Fanatik)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@