Camianın yoğun isteğini geri çevirmeyerek Ricardo Quaresma'yla anlaşan yönetim, Portekizli'yi bu hafta sonuna kadar İstanbul'a getirip 12. adama çifte bayram yaşatmayı hedefliyor. Taraftar da yıldız futbolcu için şimdiden unutulmayacak bir törene imz

Yeni sezon öncesinde orta alan hattına başarılı ve Avrupa’da ün yapmış bir isim kazandırma konusunda çalışmalarını yürüten Siyah-Beyazlılar, Yevhen Konoplyanka için yaptığı girişimlerden sonuç alamamasının ardından gündemine sürpriz bir biçimde Ricardo Quaresma’yı almıştı.

Kara Kartal’da 2010-13 sezonlarında görev yapmasının ardından önce Al Ahli’ye sonra da Porto’ya giden 31 yaşındaki futbolcunun, Başkan Fikret Orman’a, “Beşiktaş’ı çok özledim. Eğer beni tekrar takımınıza kazandırmak isterseniz ben hazırım” demesinin ardından kendisiyle el sıkışan yönetim; Porto’yla pazarlıklara başlamıştı. Özellikle Beşiktaşlı taraftarların bu oyuncu konusundaki isteği sonrasında elini çabuk tutan idarecilerin, Portekiz deviyle yaptığı pazarlıklarda 600 bin Euro civarında bir bonservis bedeli karşılığında anlaşma sağladığı, Quaresma’nın hafta sonuna kadar Türkiye’ye getirileceği bildirildi.

 

‘Ufak bir bonservis ödenecek’

 

Teknik direktör Şenol Güneş’ten bu futbolcu için olumlu geri dönüş alan Başkan Fikret Orman da dün konuyla ilgili olarak yaptığı bildiride, taraftara transferi resmen açıkladı. Orman, “3 yıldan fazladır bu şekilde kulübü yönetiyoruz. Quaresma’nın gitmesi o gün mali açıdan ne kadar doğru geliyorsa, takım oyuncusu olması ve mali ilkeleri yerine getirmesi halinde gelmesi de aklıma yatıyor. Görüşmeleri yapıyoruz. Kısmen ben de yapıyorum. Quaresma’nın transferi için ufak bir bonservis ödenecek. Son aşamalara geldi” ifadelerini kullanarak müjdeyi verdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

 

3 yıllık anlaşma yapacak

 

Tecrübeli futbolcuyla 2 artı 1 yıllık anlaşmaya imza atacak olan yönetimin, yıldız isme ek olarak maç başına 10 bin Euro ücret ödeyeceği açıklandı. Bu arada Siyah-Beyazlı taraftarların, Quaresma için şimdiden unutulmayacak bir karşılama hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

 

FANATİK