“Beşiktaş'ın Başında Rüyada Gibiyim“

"G.Saray ve F.Bahçe Gibi Değiliz"Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, Galatasaray ve Fenerbahçe ile aralarında ekonomik anlamda uçurum olduğunu söyledi.

BASKETBOL 17.01.2014 - 13:35 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Mehmet Can Öztürk,önemli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile aralarında ekonomikanlamda uçurum olduğunu söyledi.

AA muhabirine konuşan Öztürk, ekonomik anlamda rakiplerinin altındakaldıklarını ifade ederek, Galatasaray ve Fenerbahçe Kadın BasketbolTakımlarının çok elit oyunculardan kurulduğunu, Beşiktaş'ın iseözellikle yabancı oyuncu konusunda büyük sıkıntı yaşadığını kaydetti.

Bütçelerine göre transfer yapmak zorunda kaldıklarını söyleyenÖztürk, "Biz, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi değiliz. Rakiplerimiz kadarkadro derinliğimiz yok. Yeri geliyor 2 yabancıyla oynamak zorundakalıyoruz. Ezeli rakiplerimizin bütçeleri çok fazla. Bizim kadromuzda 3yabancı oyuncu varken, onlarda bu sayı 5 ya da 6 oluyor. Kulübümüzüniçinde bulunduğu maddi durum ortada. Buna rağmen sayın Fikret Ormanelinden gelen tüm desteği veriyor" diye konuştu.

"Sponsor bulma konusunda da çok zorluk çekiyoruz"

Galatasaray ve Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımlarının süregelenbaşarısına da dikkati çeken Mehmet Can Öztürk, şunları kaydetti:

"Her iki rakibimiz de sürekli zirveye oynadığı için çok kolay sponsorbuluyor. Biz maalesef sponsor bulma konusunda da çok zorluk çekiyoruz.Son 2-3 yıldır yaşanan finansal zorluk bize de yansıyor. Önce futbol,daha sonra erkek basketbol derken, sıra en son bize geliyor. Fakat şu dabir gerçek ki sayın Fikret Orman olmasaydı, bayan basketbol şubesikapanırdı."

Galatasaray ve Fenerbahçe'ye yetişmek için siyah-beyazlı taraftarabüyük görev düştüğünü söyleyen Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

"Rakiplerimiz kadar başarılı olabilmemiz için iyi takım kurmak veekonomik destek şart. Fakat taraftar desteği her şeyden önemli. Eğeronlara yetişmek istiyorsak, Beşiktaş taraftarının futboldan biraz dahasoyutlanması lazım. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye diğer branşlarda daanormal destek var. Sahip oldukları kadrolarda seyirci çekiyor. Onlarınkadrolarına imrenmiyorum ama iyi bir takım kurmak adına şartlarımızızorlamalıyız."

"Beşiktaş'ın başında rüyada gibiyim"

Kadın basketboluna hizmet etmekten büyük keyif aldığını da belirten başantrenör Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

"Futbola nazaran çok az talep gören bir branşta emek veriyorum. Bumesleği sevdiğim için hiç pişman olmadım. Meslek hayatımda yeri geldizar zor maaş aldım, büyük ekonomik zorluklar çektim. Beşiktaş'ın başındarüyada gibiyim. Son 3 yıldır buradayım ve sanki bulutların üzerindeyim.Şu ana kadar maaşlarımız hep tam zamanında ödendi. Yönetimimize başarıborcumuz var."

"Ezeli rakiplerden oyuncu almayacağız"

Takımın son durumunu da değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı,sakatlıkların ve yabancı oyuncu sayısı azlığının kendilerini olumsuzetkilediğini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı;

"Kaybettiğimiz 3-4 maçı zaten 2 sayı farkla yitirdik. Eğeristediğimiz oyuncu kadromuzda olsaydı, çok farklı olabilirdi. Yani 9-10galibiyete ulaşıp beşinci sırada olabilirdik. Sezon başından beri tamtakım antrenman yapamadık. Sakatlıklar çok canımızı yaktı, dolayısıylaiyi taktiksel hazırlık yapamadık. Sezon başı hedeflerimizde TürkiyeKupası'nda Sekizli Final'e katılmak vardı. Öncelikli hedefimize ulaştık,kupayı almak isterdik ama başaramadık. Ezeli rakiplerimizden oyuncualmadan, 3-4 yıl içerisinde altyapıda gelen oyuncularla lige damgavurmak istiyoruz."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@