Beşiktaş’ın bana ilgi ve alakası çok özeldi..!

Beşiktaş’ın yeni Portekizli futbolcusu Pepe, yayıncı kuruluş BeIN Sports’a özel bir röportaj verdi. Pepe, transfer süreci, Beşiktaş’taki hedefleri ve birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 27.07.2017 - 17:07 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Pepe’nin yaptığı açıklamalar şu şekilde :

"Süper Kupa'yı kazanmak istiyoruz"

Çok özel duygular içindeyim. Arkadaşlarımla beraber fantastik bir dönem geçiriyoruz. Günde çift antrenman yapıyoruz. Önümüzde bir Süper Kupa maçı var. O maçı kazanarak sezona başlamak istiyoruz.

***

"Come to Beşiktaş etkili oldu"

Kariyerim boyunca kazanabilecek her şeyi kazandım. Büyük takımlar benle ilgileniyordu. İstenmek insanı özel hissettiriyor. Beşiktaş’ın bana ilgi ve alakası çok özeldi. Buna ihtiyacım vardı. Sosyal medyadan atılan özel mesajlar çok etkileyiciydi. “Come to Beşiktaş” mesajları da etkili oldu. Vodafone Park’ı da gördükten doğru bir karar verdiğimi anladım.

***

Transferinde Quaresma'nın etkisi var mıydı?

Beşiktaş’ı Quaresma’ya tabi ki sordum. Takım içindeki ambiyansı sordum. Beşiktaş’ın iyi bir yapılanması var. Bundan haberim vardı. Quaresma da bana iyi bir aile ortamı olduğunu anlattı. Daha önce de birçok kez konuşmuştuk. Beşiktaş’ın çok önemli bir kulüp olduğunu kendisiyle yaptığımız sohbetlerde benimle paylaştı. Profesyonel bir oyuncuyum. İşimi yapmak için buradayım. Her gün bunu yapmak için uğraşıyorum. Takım arkadaşlarıma yardım edeceğim. Kazanmak için buradayım.

***

"Küçük şeylerle mutlu oluyorum"

Çok basit bir insanım, sade alışkanlıklarım var. Bunları karşılamak zor değil. Küçük şeylerle mutlu olabiliyorum. Sizler de bunu kısa süre içinde göreceksiniz. Türkiye’nin büyük kulübündeyim. Beşiktaş’ı ve taraftarlarını temsil etmek benim için yeterli bir mutluluk nedeni.

***

Kırmızı kart konusu...

Getafe maçında bu damga (çok kırmızı kart görüyor) bana vuruldu. Daha önce de aynı Pepe’ydim. Sonra da aynı Pepe olarak devam ettim. Kaybetmeyi sevmiyorum. Oynadığım takım için her şeyimi veririm. Böyle olmaya da devam edecek. Kadroda çok iyi oyuncular var. Vallodolid maçını izledim. Hazırlık maçlarında reaksiyon göstermekte geri kalıyor olabiliriz. Süper Kupa haftasında girdiğimiz zaman her şey normale dönecektir.

***

"İhtiyaç halinde ön liberoda da oynarım"

Tabi ki ben bir stoperim. O pozisyonda kendimi rahat hissediyorum. Zaman zaman ön libero da oynayabilirim. Hoca nerede görev verirse oynarım ve ihtiyaç duyulması halinde o bölgede de elimden geleni yapmaya hazırım. Önemli olan takımın başarısıdır.

***

Lig ve Şampiyonlar Ligi yorumu

Yüzde yüz lige odaklanmamız lazım. Biz Real Madrid’de ne zaman ligde iyi olduk, Şampiyonlar Ligi’nde de bunun karşılığını aldık. Lige çok iyi odaklanırsak, Devler Ligi’nde gruptan çıkmayı başaracağız. Öncelik lig, ondan sonra da Şampiyonlar Ligi için hayal kurmaya başlayabiliriz.

***

"Real Madrid'e karşı oynamak güzel olur"

Kesinlikle Şampiyonlar Ligi’nde kiminle karşılaşacağımız konusunda bir tercihim yok. Önemli olan Şampiyonlar Ligi’ne iyi hazırlanmak. Tabi ki eski takımım Real Madrid’e karşı oynamak güzel olur. Onlarla aynı seviyede mücadele etmek için iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

***

"Ailemin yüzünü güldürmek için elimden geleni yapıyorum"

Kızlarımla çok vakit geçiriyorum. Onlarla ilgileniyorum. Nasıl ki bir baba kızının yüzünün güldüğünü görmek isterse ben de onların yüzünü güldürmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

***

"Saygısızlık, beni en çok rahatsız eden şey"

Saha dışında beni de rahatsız eden birçok şey olabiliyor. Saygısızlık, beni en çok rahatsız eden şey diyebilirim. Herkesin birbirine karşı saygılı olması gerekiyor.

***

Beşiktaş taraftarlarına mesajı

Taraftarlarımız Beşiktaş’a inanmaya ve desteklemeye devam etsinler. Nasıl ki önceki kulüplerde terimin son damlasına kadar mücadele ettiysem aynı şekilde Beşiktaş’ta da devam edeceğim. Bu konuda taraftarlarımıza söz veriyorum.

***

Kaynak: Ajansspor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@