FEDA yapılıp, CEFA çekilen uzun yolculuk sonunda SEFA’ya ulaşan Beşiktaş’ın yıldızları, Osmanlı Devleti’nin kurulmasından önceki dönemi konu alan Diriliş-Ertuğrul dizisinin kostümleri içinde gelecek için umutlu konuştu;

 "Bu şampiyonlukta zorlu rakipler; bu yolculukta tehlike ve sonuna kadar mücadele; bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik; bu destanda büyüleyici bir aşk var."

TOLGA ZENGİN

SAVAŞÇI VE KARAKTERLİYİZ
Bu şampiyonluk kıymetli ve değerli. Eğer şampiyon olamasaydık ciddi sıkıntılar yaşayabilirdik. Şimdi önümüz açıldı. Kadroyu geliştirirsek Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig'de istikrarlı bir grafik çizebiliriz. Ben önümüzdeki yıl da şampiyon olacağımıza ve 3. yıldızı takacağımıza inanıyorum. Bu takımın 2 önemli özelliği var:Birincisi, arkadaşlık ve yardımlaşma. İkincisi ise savaşçı bir karaktere sahip olma. Herkes kazanmak arzusunda.

DEFANS DEĞİŞKEN OLUNCA...
A Milli Takım'dan davet beklemedim desem yalan olur. Ne diyelim Fatih Terim Hocamız'ın takdiri, ya da kaleci antrenörünün. Giden arkadaşlar da değerli isimler. Gönlümüz kalbimiz onların başarılı olmasından yana. Olacağımıza da inanıyorum. Bu arada Umre'ye gitme planları yapıyorum. Beşiktaş'la transfer için ön görüşme yaptık. Sonra şampiyonluğu bekledik. Artık takdir büyüklerin. Her kalecinin başına gelecek birkaç hata yaptım. Defans hattının değişken olduğu bir takımda kaleci olmak zor.

HOCA TESADÜFLERİ SEVMEZ
Çalışkanlığı, insan kalitesi ve teknik direktörlüğü ile çok özel bir insandır Şenol Hoca... Dışarıdan zor gibi görünse de onu tanıyanlarne kadar babacan, esprili ve disiplinli olduğunu görür. Şenol Hoca'nın hayatında tesadüflere yer yoktur, çalışır. Çalışmanın karşılığında da bu şampiyonluğu aldı. Her şeyin en iyisini hak ediyor.
OLCAY ŞAHAN
BEŞ YIL ARTIK BEŞİKTAŞ'IN...
'Şampiyonluk anlatılmaz yaşanır' diyorlardı da inanmıyorduk. Ancak hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum. Artık rakipler korksun, insan alışınca şampiyonluğa bırakmıyormuş. Beşiktaş'ta bütün oyuncular şampiyonluğu sevdi. Takımın eskiden hırsı vardı, şimdi buna ek olarak alışkanlık da eklendi. Önümüzdeki yıl 15. şampiyonluğu alacağız, ardından 16-17 diye devam edecek.Şampiyonluklar artık ambargolu. Önümüzdeki 5 yıl Beşiktaş'ın olacak.

GOMEZ MUTLU OLAMAZ!
Buralara kenetlenerek geldik hiç kimse bu takımdan kolay kolay gitmek istemez. Gomez gittiği hiçbir takımda bu kadar mutluolamaz. Çünkü böyle bir arkadaşlık ortamını hiç bir yerde bulamaz. Tabi kararı kendisi verecek.

EYFEL'E TÜRK BAYRAĞINI ASACAĞIZ
Beşiktaş'taki başarımızı şampiyonluk coşkusunu EURO 2016'ya taşımak istiyoruz. Ay-yıldızlı bayrağımızı, Fransa'da Paris'te dalgalandıracağız. Eyfel'e Türk bayrağı asacağız. Bu enerjimizle Fatih Hocamız'ın liderliğinde 2016'ya yeni başarılar ekleyeceğiz.

OLCAY ŞAHAN:

KILIÇ SALLAMAK TOP SEKTİRMEK KADAR ZEVKLİYMİŞ
Kostümlerin giyim aşaması bir hayli eğlenceliydi. Olcay Şahan, eline aldığı kalkan ve kılıcı uzun süre bırakmazken, "Top sektirmek kadar zevkliymiş. Biraz ağır ama heyecan verici" dedi.


BUNLARI GİYENE KADAR SAVAŞ BİTER!
Kostümleri giymek göründüğü kadar kolay değildi! Bir hayli zorlanan Cenk, "Bunları giyene kadar savaş biter" demekten kendisini alamadı. Önce kostümlerin ağırlığından şikayet etse de kılıcı eline alınca tüm düşüncesi değişti: "İnsanın Allah, Allah deyip düşmanın üzerine gidesi geliyor."

TOLGA ZENGİN:

KAPTAN'DAN TÖRE'YE GÖNDERME!
Kaptan Tolga, Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Sultan'ı oynayan Esra Bilgiç'le aşk yaşayan Gökhan Töre'nin kulaklarını çınlatmadan edemedi; "Burada Gökhan kardeşim olmalıydı. Keşke onu da alsaydık. Bu kostümler en çok ona yakışırdı."

OĞUZHAN ÖZYAKUP:

MÜZİK İŞLERİ BENDEN SORULUR!
Olcay Abi ve Cenk, her fırsatta her konuda iddiaya giriyor. İkisi de 'şampiyon olacağız' dediği için bir tek bu konuda iddiaya girmedi. Olcay Abi takımın neşe kaynağı. Kaptan ise 'ağır abi' ama çok keyiflidir. Takım otobüsünde müzik işleri bana ait. Her idman sonrası Cenk ve Gomez'le frikik çalıştık. Kim daha çok atacak diye iddiaya girip, birbirimize yemek ısmarladık.Haber Kaynağı: Sabah