Sosa, arka arkaya 12 asistle Kartal’ı kanatlandırırken, Oğuzhan da 6 kilit hücum pasıyla takıma büyük katkı sağladı. Atiba da bin 872 pasla ligin en fazla isabetli pas yapan orta sahası oldu.

 Şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Galatasaray derbisinde Beşiktaş’ı yine orta sahası sırtlayacak. Sezon başından beri ligin en formda orta saha üçlüsüne sahip Kartal, TT Arena’da da Oğuzhan-Atiba-Sosa üçlüsüyle galibiyet arayacak. 
 
Özellikle bu sezon asist krallığında zirvede olan Jose Sosa’nın müthiş formu dikkat çekiyor. Arka arkaya 12 maçta skor katkısından vazgeçmeyen Sosa, özellikle 12 asistle takımın gol yollarını tek başına açtı.
Forvette Mario Gomez’e tam 6 gol attıran Arjantinli yıldız, Şenol Güneş’in yine en önemli kozu olacak. Sosa’nın etkili performansında Oğuzhan-Atiba ikilisinin de payı büyük önem arz ediyor.
 
Müthiş bir uyum içerisinde olan iki yıldız, derbinin de kilit elemanları konumunda. Pas konusunda Oğuzhan ciddi anlamda fark yaratıyor.
 
Maç başına 6 kilit hücum pasıyla ligin Nani ile beraber en iyisi olan Oğuzhan, Atiba ile etkili bir iletişim kurdu. Ligin en fazla isabetli pas yapan iki oyuncusundan Atiba bin 872, Oğuzhan bin 586 pasla zirvede yer alıyor.