Beşiktaş, bu sezon ligde 47 gol attı. Bunların 30’unda Gökhan Töre (4 gol, 4 asist), Olcay Şahan (8 gol, 4 asist) ve Sosa’nın (4 gol, 6 asist) katkısı vardı. Hücum hattının yükünün yüzde 64’ünü işte bu 3’lü sırtladı.

Beşiktaş’ta Kasımpaşa karşısında alınan galibiyetle birlikte şampiyonluk umutlarının taze tutulması yüzleri güldürdü.

Siyah-Beyazlılar’ın Senegalli ismi Demba Ba’nın gol sessizliğini bozması da ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Bütün bunların yanında yine son haftalarda performans düşüklüğü yaşayan Olcay ve Sosa’nın ağları havalandırması ve takımın hücum yüküne katkıda bulunmaları dikkat çeken önemli gelişmelerden oldu. Bu iki oyuncunun performansı orta sahanın ileri uca katkısının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Kartal’ın orta sahasına baktığımızda ise 3 isim öne çıkıyor.

EN İYİSİ OLCAY ŞAHAN

Siyah-Beyazlılar’da sarı kart cezası bulunduğu için son oynanan Kasımpaşa karşılaşmasında takımını yalnız bırakan Gökhan Töre, görev aldığı 24 lig maçında 4 gol 4 asistle hücuma toplam 8 kez katkı sağladı.

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

Olcay Şahan ise forma giydiği 25 lig maçında 8 gol 4 asistle 12 kez rakip filelerin havalanmasına katkıda bulundu. Arjantinli Sosa ise 21 lig maçında 4 gol 6 asist yaparak toplam 10 kez ileri uç hattına katkı verdi. Bu sezon ligde toplam 47 gol atan Kartal’da 30’unda bu isimlerin payı vardı. Yani, gollerin yüzde 64’üne bu 3’lü katkı verdi.