Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Trabzonspor - Beşiktaş maçı öncesi Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

'Beşiktaş'ın gücünü biliyoruz'

"Şenol hoca için farklı bir maç doğduğu, büyüdüğü yer burası. Benim için farklı büyüdüğümüz yer, oynadığımız takım. İkimizde kendi kulübümüzün başarısı için mücadele edeceğiz. Bütün maçlarda aynı ciddiyet içinde mücadele ediyoruz. Bulunduğumuz konum itibariyle iyi bir biçimde bitirmemiz lazım. Beşiktaş'ın gücünü biliyoruz, Türkiye'nin bana göre şu an en iyi takımı. Çok iyi bir kadro var"

***

'Beşiktaş'ın bizim maça hangi kadro ile çıkacağını bilemiyoruz'

"Beşiktaş'ın çok geniş bir kadrosu var ki bizim maça nasıl çıkacaklarını bilemiyoruz. İki tane Fenerbahçe maçı oynadılar. Kadromuz belli, Beşiktaş'ın özellikleri var saygı duyduğumuz bir takım ama bizim iyi bir biçimde bitirmemiz gereke bir maç"

***

'Beşiktaş'ı yorgunluk etkilemez'

"Beşiktaş iki tane takımı sahaya çıkarabilecek bir ekip. Her türlü kadroyu çıkarabilecek bir takım. Beşiktaş sürekli Avrupa Kupasında da maç oynuyor. Tempolu maçlar oynuyorlar. Beşiktaş'ı yorgunluk etkilemez. Alternatifli bir kadrosu var. "

***

'Mücadelesi çok yüksek bir derbi oynandı'

"İki takım da kazanmak için oynadı derbide. Gözüken yada maçın önüne çıkan kırmızı kartlar oldu. Teknik direktörleri, takımları böyle kırmızı kart görüp çok zor durumda bırakıyorlar. İtiraz ederek vb. kırmızı kart görmek yanlış. Bütün profesyonel oyuncuların bunları yapmaması lazım. Mücadelesi çok yüksek bir derbi oynandı. Beşiktaş taraftarı da çok iyi destek verdi. "

***

'Sosa tamamen hazır. Burak Yılmaz yok ama diğer arkadaşlara güveniyorum'

"Bizde Burak Yılmaz, Mustafa Akbaş ve Castillo oynayamıyor. Sosa tamamen hazır. Çok iyi bir taraftarımız var onların desteği ile sahadan başarı ile çıkacağız."

"Burak Yılmaz'ın oynaması bizim için avantaj olurdu. Burak Yılmaz hep üç sarı kartla oynadı kartını sıfırlamış oldu. Burak yok ama diğer arkadaşlara da güveniyoruz. Biz mesela Galatasaray ile oynarken iyi bir seri yakaladığımız zaman Dame N'Doye oynadı ve gol attı. Rodallega sonradan oynadı iyi işler yaptı. Daha 11 belli değil. Tedbirlerimizi almamız lazım"

"Kendi oyunumuz oynamamız gerekiyor. Kendi performansımızın üzerine çıkmamız gerekiyor. Geldiğimiz günden beri iyi bir çıkışyaptık daha da iyi işler yapmamız gerekiyor. Camia için bizim için çok önemli bir maç oynayacağız"

***

'Hakemlerin bilerek hata yaptığına inanmıyorum ama...'

"Hakemlerin hepsi hata yapıyor. İnşallah iyi bir maç yönetir. Ligin ikinci yarısı artık tüm takımlar için telafisi olmayan mücadeleler oluyor. Çok büyük sorumlulukları var. Kasımpaşa takımında bunları çok yaşadım ve o dönemden sonra çok fazla hakemlerle ilgili konuşmuyorum. Bilerek hata yaptıklarına inanmıyorum"

***

'Bu maçı en iyi şekilde bitirmemiz lazım'

"Başkan elinden geldiği kadar destek veriyor. Geldiler yine desteklediler artık iş bizde. Taraftarımız stadyumu full dolduracaktır. Çok anlamlı bir maç hem benim hem Şenol hoca için. Her iki takımında gayesi kazanmak. Bizimde bu maçı iyi bir biçimde bitirmemiz lazım"

***

'3-4 yıllık sözleşmelere inanmıyorum. Sadece bir yere 5-10 yıllık imza atarım orası da Milli Takım'

"Buraya geldiğim zaman 2 yıllık teklif geldi ama ben 1 yıllık yaptım. Sezonu bitirelim konuşuruz. Bizim için önemli olan Trabzonspor'u başarıya ulaştırmak. Böyle 3-4 yıllık sözleşmelere inanmıyorum. Sadece bir yere 5-10 yıllık imza atarım orası da Milli Takım olur"

***

Gözden kaçırmayın

Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı

Kaynak: Ajansspor