Beşiktaş'ı yıkıma götüren sorunlar!

10 günde zirveden inip bitime 2 hafta kala şampiyonluk iddiasını kaybeden Beşiktaş’ı, Bilic’ten başlayıp yönetime kadar uzanan sorunlar bu hale getirdi. İşte çarpıcı gerçekler....

FUTBOL 20.05.2015 - 12:04 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Trabzonspor’u 2-0 yendikten sonra Gaziantep ve Akhisar’la berabere kaldı. Konya’ya da yenilip lige havlu attı.

Bu düşüşün perde arkasında ise sorunlar zinciri vardı...

1- Takıma ağabey istemedi

Yönetim, teknik direktör Bi-lic’in kulübesindeki eksikliği hissetti. 2 sezondur yanına tecrübeli bir Türk antrenör almasını istedi. Zaman zaman İbrahim Üzülmez ve hatta İlhan Mansız isimleri gündeme geldi. Fakat Hırvat teknik adam, takıma ağabeylik yapacak bu isimleri hep reddetti.

2- Liverpool motivasyonu yaktı

Liverpool maçları Beşiktaş’ı yaktı. Bilic, takımı ligden çok İngiliz ekibiyle Avrupa Ligi ikinci turunda oynadıkları maçlara motive etti. Hırvat hocanın hedefinde futbolcu olarak da boy gösterdiği Premier Lig’de teknik adamlık var. Bu yüzden bu karşılaşmalara yoğunlaşıldı. Ancak takım hemen ardından Club Brugge’ye elenince motivasyon boşalması yaşadı.

3- Kondisyon sorunu bitmedi

Takımda kondisyon sıkıntısı hep öne çıktı. Geçtiğimiz sezon da aynı sıkıntı yaşanmıştı. Kondisyoner Wiljenko Rak’ın çalışmaları kulüp içinde de eleştiri oklarının hedefi oldu. Yaşanan kimi sakatlıklarda da Rak üzerine tenkitler yoğunlaştı. Ne var ki Slaven Bilic ondan vazgeçmedi. Bunun yanında takımın stat inşaatı nedeniyle iç sahada oynaması gereken maçları bile farklı kentlerde oynaması da takımı düşürdü. Kimi oyuncuların ödemelerde yaşanan sıkıntılardan dolayı huzursuz olduğu kaydedildi.

4- Oyuncular inancını kaybetti

Bilic’in gideceğinin bilinmesi takımı olumsuz etkiledi. Hatta eski futbolcu Tümer Metin bir iddiada bulundu. Grip ve sakatlık nedeniyle Torku Konyaspor karşılaşmasının kadrosuna dahil edilmeyen Gökhan Töre ile Oğuzhan’ın aslında Hırvat teknik adama inançlarını yitirdikleri için Torka Konyaspor karşılaşması için Ankara’ya gitmediklerini ileri sürdü.

5- Yönetimde bütünleşme yok

Yönetim içinde de kopukluklar yaşandı. Daha 1 yıl olmamasına karşın kongre yapılması gerektiğini ve bölünmüşlüğün bitmesini savunanlar var. Bu konuda gözler Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a çevrilmiş durumda.