Beşiktaş camiası bugün tarihinin en önemli Mali Kongrelerinden birini gerçekleştirdi. Her konunun uzun uzun konuşulması bundan sonraki dönem için  yapılacakların pilanlanması gereken bir gündü bugün.Ancak Beşiktaş bugün sportif açıdan da çok önemli bir g

 

Beşiktaş camiası bugün tarihinin en önemli Mali Kongrelerinden birini gerçekleştirdi. Her konunun uzun uzun konuşulması bundan sonraki dönem için  yapılacakların pilanlanması gereken bir gündü bugün.

Ancak Beşiktaş bugün sportif açıdan da çok önemli bir günü yaşıyor. Önce Basketbol'da F.Bahçe Derbisi, sonra Futbol'da Galatasaray Derbisi.

Beşiktaş'ın Tüzüğünde Mali Kongre ile ilgili şöyle bir madde var. "Mali ve İdari kongre Şubat ayının fikstüre göre uygun bir günün de gerçekleştirilmelidir." Fakat görünen o ki, o gün bugün olmamalıydı.

Belki Beşiktaş'lı taraftarlar ne Basketbol'un, ne de Futbol'un derbisini gidip yerinde izleyemeyecekler ama derbiler bir hava bir konsantrasyon işidir. Camianın havasını sporcuların ruhlarında hissettiği bir olaydır ya da öyle olmalıdır.

Beşiktaş'da sanırım camia bugün bu havadan çok uzaklaştırıldı. Sabah başlayan Kongre Beşiktaş'ın geleceği için çok önemli. Fakat Basketbol takımının F.Bahçe ile oynayacağı maç ile Futbol takımının G.saray derbisi de Beşiktaş'ın bugünü için büyük önem arzediyor.

Beşiktaş yönetimi kendi arzusuyla istafasını Braga ile oynanacak tarihi rövanş maçı öncesinde açıklamıştı. Mali Kongre tarihini de yine kendi istekleriyle bugüne aldılar. Koskaca Şubatı 1 güne sıkıştırdılar.

Amaç neydi acaba? "Bugün iki derbi maçımız var" diyerek, Mali Kongrede ki tansiyonu düşürmek mi? Yoksa işi oldu bittiye göürmek mi?

Ben bir taraftar olarak Kongrelerden anlamam. Siz kongrelerde karar alırsınız, bense bunun geri dönüşünü sahalarda salonlarda kısacası sportif başarıdan alırım.

Bugün Beşiktaşı adeta 3'e böldüler..

Kongreyle, Derbileri aynı güne denk getirip, hepimizin dikkatini ters düz ettiler.

Beşiktaş bugün önce potada Fenerbahçeye, sonra da Futbolda Galatasaray' a kaybederse biz kime kızacağız acaba. 

Ya da, önce Ülker Arena'da sonra TT Arena'da Beşiktaş'ı şeref tribününde kim temsil edecek?

Tek düşünceniz ibra olmak ya da olamamaksa. 

Çözüm, alacaklarınızı hibe edip toz olmaksa. 

Alın paranızı gidin işte.

Bu taraftar hakkını hibe etmiyor size.

 

Erdem Ulus