Beşiktaş'ı sıkıntıdan yine Demba Ba kurtardı

Beşiktaş, Demba Ba'nın Çin'e transfer olmasıyla kulübün kasasına giren 11 milyon Euro'yla oyuncuların alacaklarını kapattı. Türkiye Futbol Federasyonu'na lisans ücreti de, bu para sayesinde yatırıldı.

FUTBOL 18.07.2015 - 10:08 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş taraftarının sevgilisi olan, adına şarkılar bestelenen Demba Ba, Çin’in yolunu tuttu ama hâlâ eski takımını sırtlıyor! 

Siyah beyazlı ların daha önce Spor Toto’dan almayı hedeflediği 100 milyon liralık parayı, yeni kurulacak hükümet bürokrasisinin ödeyeceği belirtildi. Eli kolu bağlanan yönetim, Ba’dan gelen bonservisle rahatladı. 

Beşiktaş, futbolculara olan ödemelerin yanı sıra ekonomik sıkıntı nedeniyle lisans çıkartamama sorunu ile karşılaştı. 

SIKINTILAR ÇÖZÜLDÜ

Birçok kredi beklentisi ve Spor Toto’nun desteği, hükümetin kurulamaması nedeniyle durdu. Demba Ba’dan gelen 11 milyon Euro’dan, futbolcuların Avrupa Ligi ve Süper Lig’de oynayabilmesi için çıkartılacak lisansların ödemesi yapıldı. Beşiktaş, TFF’ye gerekli ücreti yatırdı. 

Yöneticiler, “Kredi imkanlarımız ve Spor Toto’dan alacağımız destek vardı. Fakat seçimler sonrası bunlar, yeni hükümetin bürokrasisine aktarıldı. Bu da bizleri sıkıntıya soktu. Ama Demba Ba sayesinde rahatladık” dedi. 

 

Kaynak:Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@