Şu anki kadro yapılarıyla Beşiktaş, F.Bahçe'den daha avantajlı. Quaresma ve Gökhan Töre gibi iki kanat oyuncusunu verimli kullandığın zaman Beşiktaş'ı hücumda kimse tutamaz. Çünkü ortada gerçekten iyi golcü Gomez ve harika yedeği Cenk Tosun var.

 Şu andaki kadro yapılarıyla Beşiktaş'ın F.Bahçe'den çok daha avantajlı olduğuna inanıyorum. Fener'in sorunları, Pereira'nın sorunlarının Şenol Güneş'te yok. Şenol işte o takımın parçası olacak adamlara sahip. Yedekleri de var. Müthiş bir kadro genişliğine sahipler... Beşiktaş maça başladığında Eskişehir'i ezecek gibi başladı. Beşiktaş sonradan kendi kendine durgunlaştı.


İki sebepten; 1- Şenol Güneş kaleciliğinden gelme içgüdüleriyle yönetiyordu takımlarını. Ne kadar iyi hazırlasa adam yetiştirse Burak'ı o keşfetti. Onu o buldu bunu bu buldu... Ama Şenol Güneş 1-0 öne geçtiğinde aman onu koruyalım... Beşiktaş büyük takım. Beşiktaş Türkiye'de oynadığı hiçbir maçta (Fener ve G.Saray maçları da dahil) 1-0 öne geçse de onu koruyalım telaşına düşmez. Beşiktaş bu nedenle büyük takım! Şenol Güneş hemen savunma hamlesini yapıyor. O savunma hamlesini yapınca futbolcu, "Haa hoca bu skora razı" diyor. Durgunlaşmanın birinci sebebi bu! 2- Gökhan Töre tek başına oynamaya başladı. Top ezme ve top öldürmeye başladı. Bütün toplar Gökhan'a geliyor Gökhan kafasını kaldırıp etrafına bakmıyor. 4-5 kişinin arasına giriyor. Topu ezip, kaptırıyor. Hadi bakalım ötekiler Gökhan'ın kaptırdığı topu almak için ekstra efor sarfediyorlar. Ve Şenol Güneş bu Gökhan'ı 90 dakika seyretti. Ama her maç seyrediyor. Ben görüyorum da Şenol Güneş görmüyor mu? Gökhan topu ayağından çıkardığı zaman Beşiktaş'a ve milli takıma maç kazandırıyor. Tek başına oynadığı zaman da aynı şekilde canına okuyor takımın. Şimdi milli maçta öyle oynasın bakalım Fatih hoca oynatacak mı onu 90 dakika!