Çin'in Shandong Lunen takımına Ersan Gülüm transferi için gün doğdu. Çinliler, ocakta iyi bir teklif yapmaya hazırlanıyor. Siyah-Beyazlı yönetim, teklifi beğenirse milli futbolcu için yeni bir sayfa açılacak.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Futbolda bunlar maalesef var Salih Uçan: Futbolda bunlar maalesef var
 Beşiktaş yönetimi, bu sezon yükselen performansıyla dikkat çeken Ersan Adem Gülüm için gelecek teklifleri değerlendirme kararı aldı.
2010 yılından bu yana Beşiktaş'ta forma giyen başarılı stopere sezon başında Çin'in Shandong Lunen takımı talip olmuş, kulüpler düzeyinde anlaşma sağlanmış olmasına karşın milli futbolcu sözleşme süresini az bulduğu için bu teklifi kabul etmemişti.

Sözleşme süresi kısaydı

Ocak ayında Çin'de lig bitiyor ve yeni sezon için hazırlıklar başlıyor. Çin takımının Türk menajerler aracılığıyla Beşiktaş'la yeniden temasa geçtiği, siyah beyazlı yönetimin de gelecek teklifi, niteliğine göre değerlendirme kararı aldığı bildirildi. Çinliler Ersan'a 2.5 milyon euro önermiş; ücret konusunda anlaşılmasına karşın başarılı oyuncu 4 yıllık sözleşme isteyince görüşmeler tıkanmıştı.

Ersan'ın Avustralya pasaportuna sahip olması da Çinliler’i cezbeden özelliklerden bir tanesi. FIFA kurallarına göre; Asya ülkelerinden herhangi birinin pasaportuna sahip olan futbolcu Çin'de yerli statüsünde oynayabiliyor.


abası: Teklif gelirse düşünürüz

Başarılı futbolcunun babası İhsan Gülüm, BUGÜN’e yaptığı açıklamada, “Sezon başında gelen teklifte sözleşme süresi 4 yıl olsaydı Beşiktaş’ın çıkarı için bu teklifi kabul edecektik. Ama 2 yıl teklif ettiler. Ocak ayında ne olur bilmiyorum. Hem Beşiktaş hem de bizim çıkarlarımızı gözeten bir teklif gelirse düşünebiliriz” diye konuştu.

Bu sezon Lig’de Ersan:

Süre: 630 dakika
Başarılı ikili O.:  Yüzde 68.2    
Top kapma: 18
Uzaklaştırma: 23
Pas isabeti: Yüzde 78
Pas arası: 19 

(Bugün)