Sivasspor Kulübü, başkan Mecnun Otyakmaz ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman arasında sohbet ortamında geçen bir konuşmanın basına yansımasından sonra siyah-beyazlı kulübün yaptığı açıklamaya tepki gösterdi..

Gözden kaçırmayın

Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık
 Kırmızı-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, pazar günü Medicana Sivasspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşma öncesinde iki kulüp yöneticileri arasında sohbet ortamında bazı konuşmalar geçtiği kaydedildi.

Sohbet sırasında Otyakmaz'ın Orman'a geçen yılki bir konuşmadan dolayı şaka yaptığı vurgulanarak, "Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Fikret Orman ve Beşiktaş yöneticileri ile sohbet eden başkanımız Mecnun Otyakmaz, Fikret Orman ile geçen yıl Sivas'ta oynanan karşılaşma esnasında aralarında geçen bir konuşmanın latifesini yaparken o esnada sadece genel görüntü aldığını söyleyen bir kameraman sesli çekim yapmış ve bu video da büyük bir habercilik başarısıymış gibi kamuoyu ile paylaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı.
Samimi bir ortamda geçen sohbetin kamuoyuna yansımasının ardından Beşiktaş Kulübünün konuyla ilgili yaptığı açıklamanın uygun olmadığının vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi:
"Başkanımız Otyakmaz'ın, aslında Beşiktaş'ın iyi bir takım olduğunu anlatmaya çalıştığı cümleleri, Beşiktaşlı yöneticiler tarafından da doğru anlaşılmış olmasına rağmen, konunun kamuoyuna yansımasının hemen ardından resmi siteleri üzerinden uygun olmayan bir üslupla açıklama yapmalarının, hakkaniyete uygun düşmediği kanaatindeyiz. Kaldı ki Beşiktaş'ın yapmış olduğu açıklamadan 1 saat önce başkanımız, takımımızın ligde bulunduğu moral bozucu duruma rağmen Necip Uysal'ı arayarak gönlünü almış, hakkını helal etmesini istemiş ve bu istek de Necip Uysal tarafından karşılık bulmuştur. Tüm bunlara rağmen bu tarzda yapılan bir basın açıklaması hoş olmamakla birlikte tribünlere oynama görüntüsü vermiş, bu da Beşiktaş yönetim kuruluna yakışmamıştır."