Beşiktaş'a süper ikramiye!

Taraflar arasında imza aşamasına gelen sponsorluk anlaşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın büyük desteği olduğu kaydedildi. Anlaşmanın 19 Mayıs'ta resmileşmesi bekleniyor

FUTBOL 03.05.2015 - 12:46 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'ın yaşadığı mali darboğaza gönderme yapılarak Vodafone Arena'nın açılışının 3. kez erteleneceği ileri sürülmüş ancak siyah-beyazlı kulüp, bunu şiddetle kınamıştı.

Yönetimin, bu konudaki net duruşunun ardında imza aşamasına gelen bir sponsorluk anlaşmasının olduğu ortaya çıktı. Spor Toto Teşkilatı ile sponsorluk için 1 yıldır temasta bulunan Beşiktaş'ın görüşmelerde büyük mesafe kat ettiği öğrenildi.

ARENA'DA SPOR TOTO TRİBÜNÜ

Kulüp Başkanı Fikret Orman ve Asbaş- kan Umut Güner'in yürüttü- ğü operasyonda Spor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile imzaların atılması için son düzenlemelerin yapıldığı ve Beşiktaş'ın bu anlaşmadan 60 milyon TL gelir elde edeceği belirtildi. Anlaşmada Nevzat Demir Tesisleri de dahil olmak üzere reklam alanları, tribün adı sponsorluğu gibi bir çok kalemin bulunduğu ayrıca Beşiktaş'ın ismini pazarlamayı planladığı 4 tribünden birisini Spor Toto'ya vereceği ifade edildi.

BAŞBAKAN'IN PAYI BÜYÜK

Yönetime yakın çevrelerden edinilen bilgiye göre, Beşiktaş ile Spor Toto arasındaki işbirliğine Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın büyük desteği olduğu bildirildi. Tarafların 19 Mayıs tarihinde mukavele imzalayarak işi resmileştirmesi bekleniyor. Ancak anlaşmanın 7 Haziran seçimleri sonrasında imzalanması ihtimali de bulunuyor.