Beşiktaş'a Şok Haber! Vodafone Arena...

Vodafore Arena'da işler planlandığı gibi gitmiyor. Beşiktaş yönetiminin 30 Ağustos'a yetişmesini istediği yeni stadın çatı sorunu nedeniyle ocak ayına sarkacağı açıklanmıştı.

GÜNDEM 06.06.2014 - 19:27 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş'a Vodafone Arena'dan kötü haber geldi.

Yeni stadı ağustos ayında açmayı planlayan siyah-beyazlıların, en az 8 aylık bir gecikme yaşayacağı tahmin ediliyor.

3Haziran 2013'de başlayan yıkım çalışmaları ile inşaatına start verilenVadofone Arena Stadı'nın 30 Ağustos 2014'de tamamlanması planlanmıştı.Ancak stat çatısının imalat ve montaj aşamasının yaklaşık 9 ay sürecekolması nedeniyle, açılış en iyi ihtimal ile 2015 Nisan ayınayetişebilecek.

Yaşanan bu durum sonrası yönetim ilk olarak stadıçatısız açma fikrini değerlendirmişti. Fakat çatının sonra monteedilmesi sırasında 15'ten fazla büyük vincin sahaya girecek olması çimikullanılmaz hale getirecek. Ayrıca stat aydınlatmalarının çatıda yeralması yönetimin bu fikirden vazgeçmesine neden oldu. 17 milyon euro'yamal olacak ve elektirik üretimi de sağlabilecek çatının montajı, kabainşaatın bitiminden hemen sonra yapılamaya başlanacak. Bu planlamadoğrultusunda Vadofone Arena tam olarak 2015 Nisan ayında hizmetegirebilecek.

Yaşanan bu durum sonrası Beşiktaş, stat inşaatıtamamlanana kadar Avrupa, Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarını AtatürkOlimpiyat Stadı'nda oynayacak. Siyah-beyazlı yönetim bir ay önceOlimpiyat Stadı’nı kullanmak için gerekli görüşmeleri yapmış ve maç başı100 bin tl kiralama bedeli ile karşılığında 1 sezonluk anlaşmaya imzaatmıştı.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@