Son iki haftada 5 puan kaybederek şampiyonluk yolunda büyük yara alan Beşiktaş'ta, Yönetim takıma destek vermeye devam edecek.

Son iki haftada 5 puan kaybederek şampiyonluk yolunda büyük yara alan Beşiktaş'ta, Yönetim takıma destek vermeye devam edecek.

Haftalık yapılan Yönetim Kurulu toplantısında bütün yöneticiler takımın son haftalardaki düşüşü ile ilgili kişisel görüşlerini dile getirdi.

Ligin ilk yarısındaki futbolun son 6 haftadır sahaya yansıtılamadığı ve bireyselliğe dönük bir oyun anlayışının hakim olduğu konusunda hemfikir olan yöneticiler yine de takıma tam destek vermeleri gerektiği konusunda birleşti. 

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

Tam destek 

Bu sezon 47  tane maç oynamış olmalarının önemli olduğunu ve statlarının da olmadığını  dile getiren yöneticiler yine  de oynanan kötü futbola bu konuşulanları bir bahane olarak sunmak istemiyor.

Takımın içinde bulunduğu durumu en çok destek olunması gereken zaman olarak belirleyen yönetim kurulu bu sebeple Ümraniye'de transfer ve sözleşme gibi konuların konuşulmaması kararını da aldı.

Ligin bitimine henüz 8 hafta olduğunu ve  olumsuz konuşarak, umutsuz davranmanın takım üzerinde daha büyük bir baskı yaratacağını ifade eden yöneticiler şampiyonluk yarışında  tek bir karar aldılar. O karar da 'sonuna kadar takıma tam destek' 

Psikolog desteği 

Aynı zamanda futbolcuların son maçlardaki yetersizliğinin fiziki değil mental olduğunu ve maça kendilerini tam olarak veremediğini düşünen Beşiktaş yönetimi gerekirse oyunculara psikolojik destek de verecek.

Bu doğrultu da devre arasında takıma katılan ve daha çok alt yapı ile ilgilenen spor psikoloğu Ömer Ateş'ten destek alınacak. Ömer Ateş'ten Ümraniye'de A Takıma daha fazla mesai harcaması ve futbolcular ile ilgilenmesi istenecek.