Beşiktaş'a önerilen iki yabancı teknik adam

Teknik direktör Bilic'in koltuğu için Beşiktaş yönetimine birçok isim öneriliyor. En son teklif edilenler ise Brezilyalı Luiz Felipe Scolari ve Carlos Alberto Parreira oldu. İbre ise halen Şenol Güneş’ten yana.

GÜNDEM 21.05.2015 - 02:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta Slaven Bilic'le yolların ayrılması kesinleşti. Şimdilerde kulübe önerilen teknik direktörler nedeniyle bu konuda adeta bir enflasyon yaşanıyor.

 

Brezilaylı teknik adam Luiz Felipe Scolari, Gremio'dan istifa etti; Beşiktaş'ın gündemine geldi. Kartal'ın Ronaldinho'nun transferi için yürüttüğü çalışmada etkin rol oynayan FIFA menajeri Ayhan Yeşilbaş, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a Luis Filipe Scolari'yi önerdi. Brezilyalı teknik direktör önceki gün Gremio'daki görevinden başarısız olduğu gerekçesiyle ayrıldı.

 

HENÜZ YANIT VERMEDİ

 

Scolari, Brezilya ve Portekiz Milli Takımı, Chelsea gibi önemli takımları çalıştırmıştı. Yeşilbaş, ayrıca, Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü  Carlos Alberto Parreira'yı da Siyah-Beyazlılara önerdi. Yeşilbaş, Scolari ile görüştüğünü ve olası bir teklifte Beşiktaş'a gelmeyi düşünebileceğini söylediğini ifade etti. Yeşilbaş, "Bütün taraflar bu projeye sıcak bakıyor; şimdi sıra işi resmiyeti dökmeye geldi'' ifadelerini kullandı. Bu arada Kartal’ın diğer hoca adayları arasında Mustafa Denizli, Lucescu, Bursaspor ile ‘kontrat yenileme’ teklifine henüz yanıt vermeyen Şenol Güneş ile Trabzonspor'dan ayrılacağı iddia edilen Ersun Yanal da bulunuyor. Ancak ibre Güneş’e daha yakın duruyor.