Kaleci arayışlarında çıkmaza giren siyah-beyazlıların, Juventus'un kalecisi Neto için yaptığı teklif de sonuçsuz kaldı.

Gözden kaçırmayın

Vincent Aboubakar Beşiktaş için İstanbul'da! Vincent Aboubakar Beşiktaş için İstanbul'da!
 Beşiktaş kaleci arayışlarına dört koldan devam ederken, siyah-beyazlılara bir kötü haber de İtalya’dan geldi. Juventus’ta Gianluigi Buffon’un yedeği olan Norberto Neto için teklif götüren Beşiktaş, Torino kulübünden ret yanıtı aldı.

Yaz ayında Fiorentina’dan bedelsiz olarak takıma katılan Brezilyalı kaleci için, Beşiktaş’ın transfer veya Neto’yu sezon sonuna kadar kiralama teklifi yaptığı ortaya çıktı. Juventus, Neto’yu bırakmak istemediğini siyah-beyazlılara iletti. Juventus’ta sadece İtalya Kupası’nda forma giyen yetenekli file bekçisi, Buffon’un arkasında bekliyor.
KAPILAR KAPANDI
Prestijli bir file bekçisiyle kalesini emniyete almak isteyen Kara Kartal, David Ospina, Samir Handanovic’den, Steve Mandanda ve Neto gibi isimlerden olumsuz yanıt aldı.
Antalya’da Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile teknik direktör Şenol Güneş arasındaki esprili diyalog, kaleci transferinin zorluğunu da ortaya çıkardı.
Başkan Fikret Orman’ı görüp yanına giderek ‘hoşgeldin’ diyen Şenol Güneş, ”Dedim sporcu mu geldi! Sporcuya benziyorsun ya, kendine iyi bakıyorsun” diye espri yaptı. Başkan Fikret Orman ise Şenol Güneş’in bu esprisine, ”Baktım kaleci yok kendim geleyim” diye gülerek karşılık verdi.
CASSIO YEDEKTE BEKLİYOR
Kaleci arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Ospina ve Mandanda’dan gelen kötü haberlerin ardından Brezilyalı Cassio için gaza bastı. Tecrübeli eldivenle prensip anlaşmasına varıldı.
Beşiktaş’ta kaleci transferi için görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor. Ospina için Arsenal’in inadı kırılmazken, Mandanda konusunda da Marsilya anlaşmaya yanaşmıyor. Ligin başlamasına kısa bir süre kala risk almak istemeyen siyah-beyazlılar da zaman kaybetmeden hemen rotayı Corinthians’ın Brezilyalı kalecisi Cassio’ya çevirdi. Başarılı file bekçisiyle yapılan görüşmeler sonucunda prensip anlaşmasına varıldığı kaydedildi.KAYNAK:AMKSPOR