TFF Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş ile Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar ve karşılıklı küfür tartışmaları sonrası tartışılacak bir sevk raporu hazırladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş ile Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar ve karşılıklı küfür tartışmaları sonrası, sadece tribün olayları nedeniyle PFDK'ya sevk işlemi yaptı.
 
İşte Hukuk Müşavirliği'nin 04.11.2014 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları;
 
- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 02.11.2014 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi gereği "çirkin ve kötü tezahüratı" ve 52. maddesi gereği "saha olayları" nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 
- GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü teknik sorumlusu NACİ ŞENSOY'un 01.11.2014 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ-İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 36. maddesi gereği "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle 02.11.2014 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 
- BURSASPOR Kulübü'nün 01.11.2014 tarihinde oynanan BURSASPOR-SİVASSPOR Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi gereği "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 
- MERSİN İDMANYURDU SPOR Kulübü'nün 02.11.2014 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-MERSİN İDMANYURDUSPOR Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi gereği "saha olayları" ve 53. maddesi gereği "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 
- ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu ALI ADNAN KADHIM AL TAMEEMI'nın 02.11.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-SUAT ALTIN İNŞAAT KAYSERİ ERCİYESSPOR Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 43. maddesi gereği "kural dışı hareketi" nedeniyle 03.11.2014 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.