Beşiktaş'a ''Kalas'' Şoku Yaşattı

Beşiktaş'ın yaz aylarından Chelsea'den kadrosuna katmak istediği Çek futbolcu Kalas'ın Galatasaraylı Ujfalusi yüzünden siyah-beyazlı takıma transfer olmadığı ortaya çıktı.

FUTBOL 09.09.2014 - 02:10 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta dönemin sportif direktörü Önder Özen'le Chelsea'nın hocası Jose Mourinho'nun Kasım ayında İstanbul'da yaptığı görüşmede pek çok oyuncunun gündeme geldiği ortaya çıktı.

Mourinho'nun, Özen'e, aralarında Lukaku, van Aanholt, Lucas Piazon, van Ginkel, Kalas, Omeruo, Wallace, Marin, Moses, Atsu, Romeu ve Kakuta'yı önerdiği ve "ikna etmeyi başardığın her oyuncuyu sizin takıma göndermeye hazırız" dediği bildirildi. Beşiktaş'ın o dönemde, Omeruo'yu İstanbul'a getirdiği ve ikna etmeye çalıştığı orta çıkmıştı. Daha sonra Lukaku'nun daha önce G.Birliği'nden oynayan babası Roger ile Başkan Fikret Orman'ın, İlhan Cavcav'ın da yardımıyla bir görüşme yapttığı ama ikna edemediği öğrenilmişti.

Marco Marin'le Bilic'in Hırvatistan'da görüşmesine rağmen Özen'in veto ettiği, Kalas konusunda ise Çek oyuncunun Almanya'yı tercih etmesi yüzünden transferin sonuçlanmadığı bildirildi. Kalas'ı o dönemde Tomas Ujfalusi'nin Galatasaray'a götürmek için görüşmeler yaptığı, sarı-kırmızılar devreye girmese Çek oyuncunun bugün Beşiktaş'ta oynuyor olacağı da bildirildi.

Kaynak: Fotospor