Avrupalı ünlü kulüpler, Beşiktaş'ın genç ve yetenekli oyuncularını yakın takibe aldı.

Demba Ba başta olmak üzere Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre, Olcay Şahan, Pedro Franco, Veli Kavlak ve Kerim Frei’in uzun süredir özellikle İngiliz kulüpleri tarafından scout ekiplerine takip ettirildiği belirlendi. İtalyan ve Rus kulüpleri de siyah-beyazlı oyuncularla ciddi olarak ilgileniyor.

Beşiktaş’ta iki sezon önce başlatılan gençleştirme ve yerli oyuncu transferi hamleleriyle geleceğe yatırım yapan siyah-beyazlı yönetim bunun meyvelerini şimdiden toplamaya başladı. Avrupa liglerinde yer alan birçok kulübün, Beşiktaşlı genç oyuncuları mercek altına aldığı ortaya çıktı. Bu kulüplerin devre arasında dolaylı yollardan bazı oyunculara teklifte bulunduğu belirlendi.

Başta Demba Ba olmak üzere Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre, Olcay Şahan, Pedro Franco, Veli Kavlak ve Kerim Frei’i yakın takibe alan Avrupalı kulüplerin büyük bölümünün İngiliz ekipleri olduğu öğrenildi. Avrupa kupalarında bu sezon Arsenal ve Tottenham gibi takımlarla karşılaşan, Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi’nde 2 maç daha yapacak olan Beşiktaş’ta bazı yöneticilerin, İngiliz ekipleriyle eşleşmelerini büyük şans olarak değerlendirdikleri vurgulandı.

Inter, Lazio, Porto

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı

Manchester United, Newcastle United, West Bromwich, Hull City, Tottenham, Aston Villa ve West Ham United gibi ünlü Ada kulüplerinin, Beşiktaş’ın tüm gençlerini scout ekiplerine izlettirdiği ifade edildi. İngiliz kulüplerinin yanı sıra İtalya’dan Inter, Torino ve Lazio, Portekiz’den Porto, Rusya’dan Spartak Moskova ile Rubin Kazan gibi kulüplerin, Beşiktaş tüm maçlarını yakından takip ettirdiği belirtildi.