Siyah-beyazlılarda yeni sezon transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Beşiktaş yönetimi ilk olarak takımdan ayrılacak olan oyuncuların boşluğunu doldurmayı planlıyor.

Atiba'nın futbolcu bırakacak olması, Medel'in de ayrılmayı düşünmesi nedeniyle ön libero mevkiindeki eksikliği gidermek için harekete geçen yönetim, rotasını İngiltere'ye çevirdi.

Takviye arayan Beşiktaş yönetiminin önüne sürpriz bir isim geldi. Ayew'i Fenerbahçe ile beraber Beşiktaş'a da öneren İngiliz menajerin, sezon sonunda Arsenal'den ayrılacak olan Elneny'nin siyah-beyazlı formayı giyebileceğini ilettiği ortaya çıktı. 26 yaşındaki ön libero 2016'dan bu yana Arsenal'de görev yapıyor. Kulübüyle 2022'ye kadar sözleşmesi bulunan Elneny'nin, takımdan ayrılmayı düşündüğü; Beşiktaş'ın da kiralama ardından satın alma opsiyonu için nabız yokladığı ifade edildi.

Beşiktaş yönetimi, Atiba ve Medel'den doğacak boşluğu, Arsenal'den ayrılmayı isteyen Mısırlı Mohamed Elneny ile doldurmayı hedefliyor. Arsenal formasıyla 83 resmi maçta görev yapan Mısırlı oyuncu Mohamed Elneny, bu süreçte rakip fileleri 2 kez havalandırırken, 8 de asist yaptı ve toplam 10 gole direkt olarak katkıda bulundu. Elneny, kariyeri boyunca oynadığı 266 resmi maçta 15 gol atarken, 19 da asist yaptı.

Fotomaç