Forvet hattını tecrübeli bir yıldızla güçlendirmek isteyen Beşiktaş’ta, Futbol Genel Direktörü Önder Özen, 30 yaşındaki başarılı oyuncununtransferine onay verdi. Nijeryalı Moses, Portekizli Varela, Fildişili Kalou ve Kamerunlu Aboubakar da natif isim

Gözden kaçırmayın

Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü
Orta saha ve forvet hattını güçlendirmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi,Haziran ayı sonunda golcü transferini noktalamayı hedefliyor.Siyah-beyazlıların oluşturduğu golcü listesindeki oyuncuların önemli birbölümü Dünya Kupası’nda mücadele ediyor.


Bu forvetlerin başındaBrezilyalı Fred’in yer aldığı öğrenildi. Futbol Genel Direktörü ÖnderÖzen’in, ülkesinde Fluminense forması giyen 30 yaşındaki Fred’i yakındantanıdığı ve bu transfere onay verdiği kaydedildi. Sambacının yanı sıraNijerya Milli Takımı’nda oynayan Moses, Portekiz Milli Takımı’nda görevyapan Varela ve Fildişi Sahili’nin golcülerinden Kalou da listenin önsıralarında bulunuyor.


Welbeck ve RemyTecrübeli bir forvetleanlaşmak isteyen, ancak genç yeteneklere de kapılarını açık tutanBeşiktaş’ta, İzleme Komitesi’nin dikkatini çeken bir ismin daha olduğuifade edildi. Kamerun Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda olan VincentAboubakar’ın da siyah-beyazlılar tarafından yakından takip edildiğibelirtildi. 22 yaşındaki Aboubakar geçen sezon Lorient forması altındaFransa Ligi’nde attığı 16 golle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.
Buarada yeni golcüsünü Dünya Kupası’ndan bulmaya çalışan BeşiktaşYönetimi’ne, İngiltere Milli Takımı’nda oynayan Welbeck ile Fransa’daforma giyen Loic Remy ise menajerler tarafından önerildi. Tüm buoyuncuları değerlendirmeye alan siyah-beyazlıların, Dünya Kupasıbitmeden golcü transferini sonuçlandırmak istediği vurgulandı.