Adana Büyükşehir Belediyesi’nden Beşiktaş’a centilmenlik ödülü.

24 Aralık'ta İstanbul’da oynanan Beşiktaş - Adana Demirspor maçında rakibinin haksız yere kırmızı kart görmesini engelleyen Veli Kavlak’a, Beşiktaş yöneticilerine ve teknik direktör Slaven Bilic’e Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından plaket verildi.

 

Adana Demirspor ile Beşiktaş arasında oynanacak maç öncesi Beşiktaş’ın kamp yaptığı Sheraton Oteli’nde dostluk rüzgarları esti. Kampa maç günü giden Beşiktaş kafilesini Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ziyaret etti. Başkan Sözlü, “Türk futbolunda Beşiktaş, centilmenlik anlamında yegane marka. Yaklaşık 1 ay önce Adana Demirspor’la Beşiktaş’ın oynadığı Türkiye Kupası maçında da bu ruha uygun bir takım olduğunu göstermiştir.

 

 

Veli Kavlak’ın hareketi ve davranışı, Türk Futbolu’na ve Beşiktaş’a yakıştı, bize Ulu Önder Atatürk’ün ‘Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim’ sözünü yaşattığı için Beşiktaş takımını kutluyorum. Veli Kavlak’ın, Beşiktaş’ın kaybettiği bir maçta bunu yapması, cetilmenliğin önemini ve anlamını artırıyor. Veli, Atatürk’ün tarif ettiği sporcu, Beşiktaş da Atatürk’ün tarif ettiği takım. Adana seyircisi de göreceksiniz ki bugün Beşiktaş’ı alkışlayacak.

 

 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Arthur Masuaku pazarlığı Beşiktaş'ta Arthur Masuaku pazarlığı

İnşallah bu ruh, Türk sporuna hakim olur” dedi. Slaven Bilic’i de tebrik eden Başkan Sözlü, onu Adana’da görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Fair Play ödüllerini Beşiktaş Yönetim Kurulu Adına Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar ve Teknik Direktör Slaven Bilic alırken, Veli Kavlak adına ödülü Futbol Direktörü Semih Usta aldı. Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar, Adana’nın kendilerini için çok önemli bir şehir olduğunu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüsyin Sözlü’nün elinden böyle bir ödül almanın büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de Beşiktaş ailesi adına kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.