Borsa İstanbul’da işlem gören Beşiktaş hisseleri, önceki gün tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdikten sonra Süper Lig’de alınan Kasımpaşa yenilgisi ile düşüşe geçti.

Gözden kaçırmayın

Yönetim N’Koudou’ya 2 seçenek sundu Yönetim N’Koudou’ya 2 seçenek sundu
 Kasımpaşa borsada Beşiktaş’ı zirveden etti. Beşiktaş hisseleri önceki gün tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdikten sonra Kasımpaşa yenilgisi ile düşüşe geçti.
Borsa İstanbul’da işlem gören Beşiktaş hisseleri, önceki gün tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdikten sonra Süper Lig’de alınan Kasımpaşa yenilgisi ile düşüşe geçti.
Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ hisselerinin fiyatı, futbol takımının şampiyonluk yolunda en yakın rakibi Fenerbahçe’nin puan kaybı ile dün tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirmesinin ardından, Kasımpaşa yenilgisi ile hızlı bir şekilde düşüşe geçti.

Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında Kasımpaşa’ya 2-1 yenilen lider siyah beyazlılar, şampiyonluk yarışında önemli bir kayıp yaşadı. En yakın rakibi Fenerbahçe’nin Osmanlıspor ile 0-0 berabere kalmasıyla Borsa İstanbul’da sert bir şekilde yükselen kulüp hisselerinin fiyatı, dün 5,90 TL ile tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirmişti. Dün akşam oynanan Kasımpaşa maçında Fenerbahçe ile puan farkını açmayı hedefleyen siyah-beyazlı takım, sahadan mağlubiyetle ayrılarak hem taraftarlarını hem de hisse senedi yatırımcısını üzdü.

Kasımpaşa yenilgisi sonrası bugün güne düşüşle başlayan kulüp hisseleri, 4,88 liraya kadar geriledikten sonra yüzde 15,25 değer kaybıyla 5,00 liradan kapandı. Bugünkü düşüşe karşın Beşiktaş hisseleri, hem futbol takımının liderliğini sürdürmesi hem de yeni stadyum inşaatının tamamlanmasının pozitif etkisiyle yıl başından bu yana yatırımcısına yüzde 131,48 kazandırdı.

Beşiktaş’ın yenilgisi ile moral bulan Fenerbahçe hisselerinin fiyatı ise bugün yüzde 4,96 değer kazanarak 42,74 liraya çıktı. Şampiyonluk yarısından uzak kalan Galatasaray hisselerinin fiyatı bugün yatay bir seyir izlerken, Trabzonspor pay fiyatı ise yüzde 0,57 değer kaybetti.

PİYASA DEĞERİ SIRALAMASINDA ZİRVEYİ KAPTIRDI

Beşiktaş Futbol Yatırımları, toplam piyasa değerinin dün 1,4 milyar lirayı aşmasıyla “en yüksek piyasa değerine sahip spor şirketi” unvanını kazanmasının ardından bugün 1,2 milyar liraya gerileyerek tekrar Fenerbahçe’nin ardından ikinci sıraya indi. Fenerbahçe’nin toplam piyasa değeri bugünkü artışla 1 milyar 239 milyon liraya çıktı.

Galatasaray Sportif AŞ’nin piyasa değeri 373 milyon lira, Trabzonspor Sportif Yatırımların piyasa değeri ise 175 milyon lira seviyesinde bulunuyor.

 Kaynak: AA