Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında bugün Liverpool ile yapacağı karşılaşma öncesi, güvenlik tedbirleri nedeniyle daha önce boş bırakılacağı duyurulan bazı bölümlerin taraftara açıldığı bildirildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşma için kulüp başkanı Fikret Orman'ın özel temasları sonucunda, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un izninin alınarak, kuzey, güney ve batı tribünlerinin 4. ve 5. sıraları için sınırlı sayıdaki biletler öğle saatlerinde satışa sunulacak.

Liverpool Kulübü'ne güney kale arkası tribününden 4019 bilet verildiği, bu biletlerin İngiliz kulübü tarafından ücreti ödenerek satın alındığı belirtildi. İngiliz ekibin, maça 1000-1500 aralığında taraftarının geleceğini UEFA'ya ve Beşiktaş Kulübü'ne bildirdiği, rakip takım için ayrılan tribünden bilet satışının yapılmasının söz konusu olmadığı kaydedildi.

Bu arada, tükenen maç biletlerinin karaborsada satıldığı duyumu üzerine gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

 

ANADOLU AJANSI