Beşiktaş'a Belçika'da Bakan desteği

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş'ı desteklemek için Belçika'ya gitti.

GÜNDEM 12.03.2015 - 19:49 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KılıçUEFA Avrupa Ligi son 16 turunda bu akşam oynanacak Club Brugge-Beşiktaş maçını izlemek için Belçika'ya geldi. 

AK Parti Brüksel Temsilciliği'ni ziyaret eden Kılıç, basına yaptığı açıklamada, Flaman Kültür, Medya ve Gençlik Bakanı Sven Gatz ve Belçika Futbol Federasyonu Başkanı François De Keersmaecker ile görüşeceğini, ayrıca Jan Breydel Stadı'ndaki Club Brugge-Beşiktaş maçını izleyeceğini söyledi.

"Bugün Belçika'ya gelmemizde asıl amacımız Beşiktaşımıza bu akşam Club Brugge'e karşı oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçında destek olmak" diyen Kılıç, "Buradan Türkiye'ye güzel bir sonuçla dönmeyi ümit ediyoruz. İnşallah turu garantileyecek bir sonuçla döner. Tabi ilk maçta garanti bir sonuç yok ama tur kapısını sonuna kadar aralayacak bir sonucu tabi ki istiyoruz. En önemlisi maçın dostane bir havada ve sportmenliğe yakışır şekilde burada oynanması" dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın, Süper Lig'in yayın ve isim haklarını değerlendirmek için şirket kurma kararı hakkında görüşü sorulan Kılıç, Avrupa'nın birçok ülkesinde uygulanan bu modelin bir sakıncasının olmadığını söyledi.

Kulüpler Birliği'nin öne çıkardığı fikrin yeni bir düşünce olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Avrupa'nın birçok ülkesinde uygulanan bir yapı ve bunun ana fikri de kulüplerin yayınlardan elde etmiş olduğu gelirlerin yine kulüplerin yönettiği bir şirketin çatısının altında tutulması. Bununla ilgili yapılması gereken yasal değişiklikler ve kurulması gereken şirketle ilgili yerine getirilmesi gereken çalışmalar olabilir. Ümit ediyorum ki Kulüpler Birliği ve federasyonun kendi aralarındaki bu çalışmalardan sonra olumlu bir şekilde ilerler. Dünyada başarıyla uygulanan modellerin iyi incelendikten sonra Türkiye'de de uygulanmasının hiçbir sakıncasının olmadığını düşünüyorum. Bunun iyi incelenerek, iyi değerlendirilerek, kulüplerin finansal anlamda kendi imkanlarını daha iyi ve verimli kullanmaları noktasında bir çalışma olduğunu düşünüyorum."